BİZİM KASABANIN MAHALLELERİ ve KURULTAY

BIZIM KASABANIN MAHALLELERI

"Küçük bir kasabanın dört ayrı mahallesi varmış. Birinci mahallede Evet ama'lar yaşıyormuş. Evet ama'lar ne yapılması gerektiğini bildiklerini düşünürlermiş. Yapma zamanı geldiğinde ise "evet, ama" diye cevap verirlermiş. Cevapları hep yanlış olurmuş. Suçu başkalarına atmakta da ustaymışlar.

İkinci mahallede Yapıcam'lar yaşarmış. Ne yapacaklarını bilirlermiş. Kendilerini yapacakları şeye adım adım hazırlarlarmış, ama yapacakları sırada şanslarını kaçırdıklarının farkına varırlarmış. Bu mahallede insanların dizleri dövülmekten yara bere içindeymiş. Yaşamı ertelememek için verdikleri kararı bile ertelerlermiş.
Üçüncü mahallede yaşayan Keşkeci'lerin, hayatı algılama güçleri mükemmelmiş. Neyin yapılması gerektiğini daima en isabetli şekilde bilirlermiş ama, her şey olup bittikten sonra. Keşke'cilerin de başları kanarmış hep, duvarlara vurmaktan!
Kasabanın en yeşil bölgesinde, en güzel evlerin olduğu mahallede ise İyi ki yaptımcı'lar otururmuş. Keşkeci'ler bu mahallede yürüyüşe çıkar, etrafa hayranlıkla bakarlarmış.
Yapıcam'lar Keşkeci'lerle birlikte bu mahallede yürüyüşe çıkmak ister ama bir türlü fırsat bulamazlarmış.
Evet ama'lar ise mahallenin güzelliğini görmek yerine, ağaçların gölgelerinin yeterince geniş olmadığından, güneşin daha erken saatte doğması gerektiğinden şikayet ederlermiş.
İyi ki yaptım mahallesindeki insanların kusuru da, beyinlerinde mazeret üretme merkezlerinin olmayışıymış!"

Mazaret yok bu saatten sonra keşkeler yok artık evet aması da rafa kalksın…

Kalabalık muhteşem unutulmuş heyecan yeniden gelmiş…

Bu sefer organizasyon iyi.

Un var yağ var şeker var helva yapabilir mi bu ekip orası beceri meselesi.

Demokrasi anlayışı var mıydı derseniz? Bütün partilerde olduğu kadar. Fazlası yok sizin anlayacağınız.

Burada politika böyle yapılır buna alışacağız anlaşılan.

Bir kaç isim hariç değişen bir liste de yok ortada. Liste eleştirilecek elbette. Eskimiş yüzlerle yenilik getirmenin imkansız olduğunu okuyacağız bundan sonra. Eski kafa ile nasıl yenilik olacak sorusu sıkça duyulacak. Aslında bu eleştiri haksız da sayılmaz.

Eleştiri olacak listeye demokrasi adına. Edebiyle yapılan eleştiriler dikkate alınır mı bilemem. Laf olsun maksat eleştiri yapayım diyen sosyal medya uzmanlarını çok iyi biliyorsunuz nasıl olsa. Onların dışında kalıp daha iyi nasıl olur diye düşünen insanlarımız ile onlar karıştırılmazsa güzel şeyler olabilir…

Yine de demekrosi adına hayırlı olsun…

Türk siyaseti adına yeni bir soluk olsun…

Doğan Ay

TV'YE ÇIKAMAZSINIZ KABİR ZİYARET EDEMEZSİNİZ
Sarhoş Ali

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış