SORGULAMAK İYİDİR

Amerika neden emperyal ve büyük bir devlettir? Sebeplerden biri savaşı hep kendi ülkesi dışında çıkarması ve onu sürdürmeye çalışmasıdır. Evet, 11 Eylül gibi hadiseler de olmuştur ama şaibesi de halâ kalkmış değildir. Amerika, 11 Eylül'le birlikte dışarıdaki güçlü varlığına yeni bir gerekçe üretmiştir. 

* * *

Gerek Ergenekon ve Balyoz davaları, gerek iktidarı ikaz amaçlı uluslararası bir tezgâh olduğu besbelli 15 Temmuz hadisesi, Türk milletinin binlerce yıldır bekasının teminatı olarak gördüğü Silahlı Kuvvetlerini işlemez hale getirmenin hamleleriydi ve askeri okulları kapatmak gibi garip uygulamalarla burada bitmeyeceğini görmüş olduk. Metehan'ın kurduğu ve yaklaşık 2200 yıldır süren bir askeri geleneği hangi devlet aklının bozmaya çalışacağı şaibeye şaibe katacak mesnede sahiptir. Ayrıca her iki davada da hukuk sisteminin bozulmadığını hem Ergenekon sürecini hem bugünleri hangi yalak ve salak akademisyen ve gazetecinin savunduğunu görmek de bir karinedir.

Bir devleti ayakta tutan unsurların olmazsa olmazı elbette millet (ulus) olma bilincidir. Ulus bilincini sağlayan şeyse özgürlük, güvenlik ve adalet duygularıdır. Öyle ki, devletin adaleti sağlayamadığı bir yerde aidiyet duygusu zamanla yok olur… Türklerin neden onca devletleri yıkılmışken yeni devlet kurmaları ise özgürlüğe duydukları inançtandır. 100 yıl öncesini bilmeyenlerin, anlamayanların bugüne dair laf etmeleri gevezeliktir. Halifenin, şeyhlerin, softaların "işgale teslim ol" çağrısı yaptığı bir dönemde "Ya istiklâl, ya ölüm" diyenleri anlamamışların ve üstelik onlara düşman olanların bugün "Ölürüm Türkiyem" ile gösterileri ancak münafıklık sayılır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti fiilen işlemez hale getirilmiştir. Gözleri aydın olsun ki, Ergenekon salağı veya haini liboşların anlamadığı, Türkiye minnacık bir demokrasi cenneti değil, emperyal bir devletin devamıdır, ki onların öncüleri de emperyal devlettir. Çağlarının gereği neyse onu yapmışlardır. İslamcıların anlamadığı, ne Osmanlı, ne Selçuklu "şeriat" devleti değildir. Öyle zannetmek bir tarih cahilliği değilse bilinçli bir ihanettir!.. Bir başka konu; Türk askeri sistemi henüz İslamiyet'i bırakın, İsa bile doğmadan kurulmuş askeri bir sistemdi ve Türklerin tarihte kayda değer bir millet olarak anılmasını sağlayan bir sistemdi. Yorum yaparken işe din-iman veya para-pul karıştırmak çapsızlık ve millet olma bilinçsizliğidir.

* * *

Amerika neden emperyal ve büyük bir devlettir? Çünkü Amerika'da 100'den fazla etnik unsur olduğu halde "Amerikan" diye bir millet (ulus) yaratma projesinde çok başarılı olmuştur. Dışarıda ise etnik unsurları bırakın, aşiretleri bile kaşıyan postmodernist bir siyaset gütmektedir… CIA'nın Amerika topraklarında operasyon yapma yetkisi yoktur. Olduğunda, FBI tepesine çöker. Amerika'yı büyük yapan şeylerden biri de bu kurallarıdır.

DEMESEM GÖNÜL RAZI DEĞİL

Terörle mücadelenin önemli mensuplarını "Açılım Süreci"ne kurban ettik. Emniyet istihbaratını 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Arsızlık Haftası'na bağışladık. Askerî istihbaratı kapatıp bütün ekip ve ekipmanını müsteşarı bir astsubay emeklisi olan MİT'e devrettik. 

Pekâlâ, MİT ne yapıyor? Peşinen söylemek gerekirse içeride "cadı" avlıyor. CIA veya MOSSAD veya MI6 kendi işini yapıyor, ona küfrederken sen ne yapıyorsun da onlar burada rahat hareket ediyorlar ve sen "Büyük Türkiye" nutukları atıyorsun? 

Ege'de Türk adalarını fiilen Yunanistan sahiplenmiş, umurunda mı? İran'da soydaşların her hafta sonu Bozkurt işareti yaparak "Bakü-Tebriz-Ankara" sloganları atıyor, umurunda mı? Kafkasları Rus mafyasına teslim etmişsin, umurunda mı? Irak'ta, Türk askerine çuval geçirmiş Amerika fiili bir Kürt devleti kurdurmuş, umurunda mı? Suriye'de IŞİD falan hikâye, PYD yönetiminde fiili Kürt yönetimi kuruluyor, umurunda mı? Bütün bunlar "Büyük İsrail"e bir koridor, umurunda mı? 

* * *

Darbecilerin en büyük marifeti darbeci olmadıklarını gözümüze sokmalarıdır. Gazetelere bakınız, öne çıkan 3 haber göreceksiniz. 

  1. İçimiz dışımız FETÖ. (30 yıldır FETÖ'yü anlatan ben/biz gibiler için küfür gibi haberler). 
  2. Hangi takım hangi futbolcuyu transfer etti, ediyor, edecek. 
  3. Hangi ünlünün baldır bacağı Bodrum'da salkım saçak görüntülendi. 
* * * 
En güzel darbe idrak yollarına yapılandır! Wittgenstein demişti ki, "Satranç taşlarıyla dama oynayabilirsin ama o zaman ne vezir vezirdir, ne şah şahtır."
Bir Jön Türk Hikayesi//Bölüm 1
Ozan Arif

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/