BİRİ BİZE SÖYLESİN

Şimdi biri bize söylesin. Tüm bunlar böyle iken biz DELİ olmayacağız öyle mi? Yazmayacağız, konuşmayacağız, dikkat çekmeyeceğiz öyle mi? Birileri mülakatta karşımıza dayar diye söylemeyeceğiz öyle mi?

Biri bize söylesin... Lisede dershane kapılarına dizilip üniversiteye girmek için yarış atı olmanız boşuna değil, desin. Bize desin ki; üniversite boyunca gurbette, parasız - pulsuz, sağlıksız şartlarda 4-5 yıl geçirdikten sonra şunun şunun için KPSS'ye çalışıp memuriyete atanacaksınız. Şunun şunun için ALES'ten yeterli puan alıp YDS'yi aşacaksınız. Tüm bunlar olurken devamlı okuyacak, çevrenizi okuyup yazan insanlarla tahkim edeceksiniz. Öne çıkacaksınız. Memleket meselelerine de duyarsız kalmayacaksınız.

Sonra?

Liseden sağlıklı bir şekilde üniversiteye girebilmiş iseniz göreceksiniz ki birtakım kansız piçler Ay Yıldızlı nazlı bayrağımızı yakıyor, kamu mallarını yıkıyor; terörist başının posterleriyle, ağızlarındaki salyalarla beraber dışarı çıkan sloganlarıyla, Türk devletinin okulunda Türk devletini bölmek için bölücülük yapıyor. Kanınız müsaade etmeyecek buna, KARŞIT GÖRÜŞLÜ olacaksınız.

Üniversitede bir yandan cemiyetçilik yaparsanız, milli mukaddes değerler etrafında toplanıyorsanız, çeşitli maskelere bürünmüş birtakım müptezeller tarafından hor görülecek, KÖPEKÇİ olacaksınız.

Kendi cemiyetinizde yanlışı görecek ve yine kendi cemiyetinizin size vermiş olduğu değerlerden hareketle yanlışa yanlış dediğiniz için bölücülerle eş tutulup, MUHALİF olacaksınız.

ALES'ten yeterli puanı alamazsanız, YDS engelini geçemezsiniz halinizi anlayan olmayacak, zaten nesil olarak ne yaptığının farkında olmayan bir nesilsiniz ya sonunda, CİDDİYE ALMAYAN olacaksınız.

Sırf eğitimini aldığınız işi yapabilmek için, neyi ölçtüğünü anlayamadığınız sınavlar ve mülakatlar silsilesine girecek, sizinle aynı eğitimi almadığı halde sizinle aynı işi yapabilecek olan başka çaresizlerle yarışacak, nasibiniz varsa 22 yaşınızda memuriyete atanacaksınız. Sonra memleketin sürgün yeri olarak görülen, devletin olmadığı ama güvenlik güçlerinin ve öğretmenlerin salındığı dağ başlarına gönderileceksiniz. Birtakım orospu çocukları canınıza kastedecek 22 yaşında yani hiçbir şeyi ciddiye almadığınız söylenen yaşta, ŞEHİT olacaksınız.

Şimdi biri bize söylesin! Tüm bunlar böyle iken biz DELİ olmayacağız öyle mi? Yazmayacağız, konuşmayacağız, dikkat çekmeyeceğiz öyle mi? Birileri mülakatlarda karşımıza dayar diye hiçbir şey söylemeyeceğiz öyle mi? Peki, ne için nefes alacağız?

Atanırsak ŞEHİT oluyoruz zaten; atanamazsak DELİ oluruz, ne var? Ölümden öte köy yok. Zillet içinde yaşayacaksak 20-22 yaşında ölenlerimizin yanına gidelim, ne var?

Deli

Telif Hakkı

© Burak Akdağ @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

BİR DAMLA GÖZYAŞI (Aybüke Yalçın'a)
AYBÜKE YALÇIN

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin