LÜTFEN DİKKAT

DIL TARIH COĞRAFYA'DA NELER OLUYOR?

Yıl 1970. 

"Bu gün 8 haziran. 1970 8 haziran'ı da bu gün gibi hatırlıyorum. yusuf imamoğlu yanımıza koştu ‘hocam beni öldürecekler’ dedi. mustafa kafalı ‘olur mu öyle şey’ dedi ama oldu. mustafa kafalı'nın yanında hain komünistlerin kurşunu ile ağır yaralandı. edebiyat fakültesi önüne 3 kere ambulans geldi. ‘ölü yok, yaralı yok’ diye geri çevirdiler. biz pencerelerden balkondan ne kadar seslendiysek de ancak 4.kere geldiklerinde imamoğlu'nu hastaneye götürdüler. ama kurtarılamadı. biz donup kalmıştık. ilkokul 1.sınıftaki oğlumuz ertuğrul da yanımızda idi. ertuğrul ‘atatürk hayatta olsaydı yusuf ağabey ölmezdi’ dedi. tarihi laf ve gerçek ondan geldi. ikinci tarihi söz imamoğlu'nun cenazesini kaldırırken babasından geldi. ‘oğlum ben seni komünistlerin elinden kurtarmak için bulgaristan'dan göçmüştük. geldik buradaki komünistlerin elinden şehit oldun.’ dedi. her 8 haziran bizim yine donup kaldığımız gündür. tıpkı bu gün gibi. mekânı cennet olsun yiğidimin…" Sevgi Kafalı

Yıl 2015.

Fırat Çakıroğlu Ege Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisi olduğu dönemde bıçaklı saldırıya maruz kalmış ve saldırı sonrasında yaşamını yitirmişti. 

Çıkan çatışmada 7 öğrenci yaralanırken, bacağından darbe alan Çakıroğlu, ambulansın da geç gelmesi nedeniyle kan kaybından hayatını kaybetti. 

Ve yıl 2020

Yine bir üniversite. Yine kanlı terör örgütü sempatizanları. Yine ülkücü öğrencilere saldırılar. Yine bölücü sloganlar. Yine Türk bayrağına saldırılar…

Ankara Üni. Dil Tarih Coğrafya Fakültesinde Türk Bayrağını indiren soysuzlara karşı her gün orada bayrak indirilmesin diye nöbet tutan ülkücü gençlere sahip çıkılmasını istiyoruz. 

Pkklı ve Dhkp-c'li öğrenci kılıklı teröristlerin koruyucusu, destekçisi, savcısı, avukatı, dekanı, öğretim görevlisi, gazetecisi var. 

Bizim çocuklar yine sahipsiz. Tehdit ediliyor, ceza verdiriliyor, okul hayatı bitirtiliyor.

1970 Yusuf Imamoğlu önce yaralanıyor okulu çevrelemiş bölücü terör örgütleri ambulansın okula girmesine izin vermiyor. 2015 Fırat Yılmaz Çakıroğlu universite bıçaklanıyor ambulans bir türlü olay yerine gelmiyor.

Sayın yetkililer daha ne bekliyorsunuz? Yeni bir Imamoğlu ve Çakıroğlu olayı mı yaranmalı mutlaka?

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesinde yaşanan olaylara kim dur diyecek? Kim tek dertleri okumak olan gençlere sahip çıkacak?

Ülkücülük için adres yarışı yapanlar iktidar için kendini parçalayanlar neredesiniz? 

Bu kadar sahipsiz mi bu topraklarda ÜLKÜCÜLER?

Bölücü terör yuvası olmaya başlayan üniversiteler için sesiniz çıkmayacak mı? 50 yıldır oynanan oyunu görmeniz için mutlaka fidanlar toprağa mı düşmeli?

YETER ARTIK BU OYUNUN SONUNU GÖRÜN…

Doğan Ay 

Kaderimsin
İşkence

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/