İSMET ÖZEL'İN TÜRKLÜK VE TÜRKÇE ÜZERİNDEN DÜŞTÜĞÜ İLLET, GİLLET VE ZİLLET

İsmet Özel "Türk diye bir ırk yoktur. Türkçeyi de Araplardan öğrendik." dedi.. Yasin Aktay, Doğu Perinçek ve diğer zındıklar vari çıkışınızla ne umuyor, ne bekliyorsunuz? 

Sayın Özel saf ırk var demiyoruz fakat Türk ırkı yoktur da diyemezsiniz. Size Atamız Bilge Kağan' ın "Ey Türk; üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir." sözlerini hatırlatmamın bir faydası olur mu?

En iyisi size Peygamber Efendimizin: "Allahu Teâlâ'nın lütfundan sevdiklerine verdiği belâ üçtür. İllet (hastalık), gillet (iftira), zillet (halk arasında hor, zelil olmak)." sözlerini hatırlatayım.Fakat siz Arap severlik illetine tutulup Arapçılık illetine düşmenin faturasını Allah ve Türk milleti nezdinde zilletle ödeyeceksiniz...

Hocamız Prof.Dr. Ahmet Taşağıl da (Mimar Sinan Üniversitesi Tarih Bölüm Başkanı): "Yasin Bey, Arap kökenli olduğu için böyle bir tanım yapıyor. Söylediklerinin bilimsel geçerliliği yok. Türkler M.Ö 3 bin de Güney Sibirya'nın Abakan Bölgesi'nde tarih sahnesine çıktı. Büyük Hunlar, Göktürkler başta olmak üzere tarihte irili-ufaklı 120 Türk devleti kuruldu. Her devlet yüzde yüz Türk soyundan oluşmadı. Ancak ana gövde Türklük üzerine oturdu. Türk tarihiyle ilgili Çin, Bizans, Greek ve İtalyan kaynaklarında yüz binlerce belge mevcut. Türkler Orta Asya'dan 100 binlerce kişi olarak geldiler. Bizans kaynaklarını açıp baksınlar. Kimse saf kan ırk veya kan peşinde değil ama 'Türk yoktur' demek akılla örtüşmez."cevabını verdi.

Sevgi ve Saygıyla
Sevginaz Hamevioğlu 

Telif Hakkı

© Sevginaz Hamevioğlu @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

BİR YENİ YIL YAZISI
TÜRK MİLLİYETÇİLERİ NEDEN İKTİDAR OLAMIYOR 1

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/