​ÜLKÜCÜLER ve MURSİ OLAYI 

20190618_195454

​(ÜLKÜCÜLER KIRILMA NOKTASINDA)

12 Eylül öncesi sol kendi içinde fraksiyonlara ayrılır karşılarında kimseyi bulamazlarsa birbiri ile çatışırdı. Şimdi biz o duruma düşürüldük.

Binbir çeşit ülkücülük türedi. Eylemi farklı söylemi farklı duruşu farklı neredeyse çizgisi ideolojisi farklı ülkücülük türedi. Bir zamanlar ülkücülük şurada olur burada olur diye tartışanlar bugün yaşadığımız süreç içinde ne düşünüyor merak ediyorum.

Buyurun halimize birlikte bakalım.

Ülkücülük nerede olur diye başlayalım mı ne dersiniz?

Ülkücülük MHP'de IYI PARTİ'de AKP'de BBP'de hatta CHP'de oluyor ne edeceksiniz? Bir çözüm öneriniz var mı? Sabit bir adresiniz kaldı mı?

Tamam ülkücüler sizin dediğiniz adreste ikamet etsin. Peki o adreste söylem birliği olacak mı? Ülkücü olmayı nasıl tanımlayacak durumdasınız?

En son Mısır'da Mursi'nin ölümü konusunda bile farklı farklı ülkücülük ortaya çıktı gördünüz. Musri'nin kim olduğu benim için önemli değil. Gösterilen tavır önemli. Isteyen hatim indirsin isteyen rahmet eylesin. Bireysel tercihtir bize saygı duymak düşer. 

Fakattttt bir gün sonra Çin işkence hanelerinde Uygur Türklerinin  tanınmış yazarı Nurmuhammed Tohti şehit olduğunda sesiniz niçin çıkmıyor? Kavganız ne? Mısır mı Turan mı? Ülkücüler fikri bir bozulma sürecine girmiştir Musri olayı da bunun göstergesidir. Ülkücü hareket yörünge değiştirmiş siyasal Islâm ile siyasal milliyetçilik tuzağına düşmüştür.

Mursi'nin ölümü göstermiştir ki hareket siyasal Islâm içinde eritiliyor. Bunun Islam'la insanlikla imanla izah etmeye kalkmayın. Siyasal Islamcı anlayış ne zaman Doğu Türkistan için ağladı ne zaman Musul Kerkük diye yaş tuttu? 

Anlaşılan bazı ülkücüler Turan anlayışı olarak Mısır Sudan Cezayir Fas Tunus Arabistan'ı görüyor. 

Ölen bizden değil. Rahmet dersin biter. Ne bu Mursi sevdası?

Yine de rahmet dileyelim.


Doğan Ay 

KIZIL ÇİN VE AMERİKA
BİR ÖLÜM VE ÜMMETİN KURTULUŞU

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/