TOPLU İNTİHARLAR VE ŞATAFATLI MEVLİT

mevlidveintihar

TOPLU İNTİHAR ve MEVLİT OLAYI

Ülkemizde cinnet derecesinde gelişen toplu intihar eylemleri her geçen gün daha da artıyor. Her gün bir aile öyle veya böyle sebeplerden dolayı yok oluyor. Herkes bu olayları farklı yönleriyle masaya yatırıyor irdeliyor yorum yapıyor.

Kimi bunlar cinnet diyor kimi cinayet. Iyi güzel dersiniz de kimse niçin bunlar yaşanıyor diye sormuyor? Sahi bu insanlar niçin cinnet geçirip intihar ediyor? Bu intiharları din ile iman ile açıklamaya kalkmak ise sadece olayı yine Tanrı'ya havaketme kolaycılığıdan başka bir şey değil.

Sosyal medyada birkaç gündür Sağlık Bakanlığı'nda müsteşar olan Ahmet Emin Söylemez'in eşi Büşra Nur Çalar'ın, bebeği için yaptığı aşırı şatafatlı mevlidi konuşuyor.

Kimi bu tarz davranışlar dine hücum etme bahanesi yaptı kimi siyasete. Olayı hangi partilinin yaptığından ziyade içine düştüğümüz gösteriş budalalığı ile değerlendiremedik.

Konuya bakış açımız yanlış yine. Birincisi bu olayın Müslüman olmakla alakası yok. Olmamalı da. Bu olay tamamen medeni ve görgülü insan olmakla alakalı. "Kolay" para şımarıklığı. Bunu özgüven sanan görgüsüzler her toplumda vardır var olacaktır. Paranın nasıl harcandığı değil de nasıl elde edildiği göz ardı edildi. Oysa kaynak sorgulanmalı. Kolay para kazanma hastalığı ile uğraşmak sorgulamak gerek.

Bu paranın nereden geldiğini sorgulayabilecek kurumların olup olmadığı sorgulanmalı.

Bir yanda yokluk içinde intihar eden aileler diğer yanda şatafat. Buyurun bunu düşünün ve sorgulayın.

Doğan Ay

Selçuklu ve Bizans Kaynaklarında Sakatlar, Engelli...
İRAN’I KARIŞTIRDILAR MI?

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/