TERÖRE ENDEKSLİ MİLLİYETÇİLİK

İskender ÖKSÜZ Hoca ile başlayayım bugün yazıya. Hoca tesbitin âlâsını ortaya koymuş anlamak isteyenlere:

"Bugün milliyetçilik, yüksek volümlü parazitin saldırısı altında.

Bir tarafta 'Türk' diyemeyenler... Türk Milleti'nden başka her tür millete, 'milletimiz'e, 'asil millet'e, 'necip millet'e, 'bu millet'e ve 'İbrahimi Millet'e aşklarını ilan edenler, diğer tarafta birincilerine ses çıkarmayıp tam tersine onlar vasıtasıyla iktidar nimetlerine ortak olmaya soyunan 'Milliyetçi'ler.

Halbuki biz millet dediğimiz zaman kastımız millettir. Millet deyip aslında ümmeti veya millet deyip aslında dini kastetmek muhakkak ki fikir ahlâkına uymaz." İskender ÖKSÜZ

Garip bir ülkede yaşıyoruz. İnanın "at izi it izine karıştı" derler ya ondan da kötü durumumuz. Ne milliyetçisi tam milliyetçi ne devrimcisi tam devrimcisi ne İslamcısı tam müslüman. Her şey karmakarışık. Aksiyoner bir hareket olması gereken Türk milliyetçiliği masa başı sıradan bir hareket haline getirilmiştir.

Fikir ahlakına uymayan bu kafayı şartsız destekleyenler de var değil mi?

Ben bilmem genel başkanım bilir diyen bu kafa daha ne kadar zarar verecek Türk'e Türklüğe?

Hiç bir fikri derinliği olmayan müptezeller ekran ekran dolaşarak olmayan milliyetçilik edebiyatı yapar. Bırakınız fikri derinliği hareketin mazisini bile bilmekten aciz tiplerdir bunlar. Kime hizmet ettiklerinin inanın farkında bile değiller. Sadece alkış yaşa varol diyerek dünyalık derdindeler. Bunların milliyetçilik anlayışında sadece terör karşıtlığı bulunur ve bol keseden sallamayı milliyetçilik olarak düşünürler. Ağa babaları üç gün halaya gitme dese keramet vardır diyerek altlarına etmeye razıdırlar.

İskender ÖKSÜZ hocanın da dediği gibi bugün milliyetçilik "yüksek volümlü parazitin saldırısı altında." Bu parazit bütün vücuda hükmetmek üzeredir. O millet bu millet şu millet diyenlere basamak olmakta bir sakınca görmeyen bu kafa Türk milletinden uzaklaşmak için elinden geleni yapıyor.

Hastalıklı bir ruh hali içinde partizanlık paraziti ile milliyetçilik iddiasında bulunan bu tipler Türk Milletinin gelecegi konusunda sadece hamaset yapar. Bu hamasetin de büyük bölümü terördür. Bunlar milliyetçiliği sadece terör karşıtlığına indirgenmiş bunların Türklüğe Türklüğün geleceğine dair bir planı programı bulunmamaktadır.

Artık uyanın milliyetçilik eşittir (sadece) terör karşıtlığı demek değildir.

Sadece teröre endekslemiş bir milliyetçilik ile Türk Milletine vereceğiniz bir şeyler yoktur artık.

Doğan AY 

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

1 Mayıs
EMEK ve DAYANIŞMA GÜNÜ

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin