MÜMTAZ'ER TÜRKÖNE, HUKUK VE ÜLKÜCÜLÜK...

mumtazer_bahceli

Hukuki açıdan bakıldığında çok vahim bir durumla karşı karşıyayız. Hukuk vatandaşlara eşit uygulanacağı yerde SEÇKİNLER HUKUKU devrede. Yani aynı durumda olan diğer vatandaşlardan Sayın Türköne neden ayrıcalıklı hale geliyor?

Fetöcülerin bir zaman yaptığı şimdilerde iktidarın yaptığı adama göre hukuk toplumun vicdanını yaralamaktadır. Sayın Bahçeli'nin de bu kervana katılması çok ama çok düşündürücüdür.

Eğer biz bugün bu kokuşmuş hukuku savunursak gelecekte hiç sevmediğimiz ve toplumda vicdanları dağlayacak kişilere uygulandığında söz hakkımızda olmaz.

Yine bir siyasi figürün hukuku bu şekilde değerlendirerek kişilere göre hukuku savunması ayrı bir tehlike olarak karşımızda durmaktadır.
Devletin dini adalettir. Adalet mekanizmasını bu kadar iğdiş etmek bu devlette yapılabilecek en büyük haksızlıktır.

Suç işleyen kim olursa olsun dini, davası ve aidiyeti ne olursa olsun hukuk onu da bağlar. Kimse hukuk önünde ayrıcalıklı değildir ve olmamalıdır.

Mümtaz'er Türköne'ne gelince ülkücü kökenli şehit ailenin evladı ve bir zamanlar mücadele etmiş bir kişidir. Bunların hepsi doğru...

Sayın Bahçeli'nin dava arkadaşlarıma sahip çıkıyorum mesajı dürüstçe bir duruşta değildir. 

Yenicağ yazarları fetöcülük adı altında derdest edilirken ülkücü vicdanı neredeydi? Yeniçağ yazarları pkk ve fetöyle mücadele ederek mağduriyetler yaşamışlardı.

Sayın Bahçeli her zaman olduğu gibi marjinalleri savunarak Türk milliyetçiliğinin temellerine dinamit atmaya devam etmektedir...

Birazcık samimiyet....

Kimse olayı ülkücülük hukuku üzerinden anlatmaya kalkmasın! Bu gülünç duruma kargalar bile inanmaz.

Peki, bizi ihanet sürecine ve 15 Temmuz darbe teşebbüsüne götüren süreçte Türköne ne yapmıştı?

Pkk seviciliğinden bebek katilinin paşa yapılmasına, Atatürk ve Türkçülüğü aşağılayan açıklamalarından fetö güruhuna desteğe kadar her türlü rezilliğe imza atmış bir zattır

Bu kadar şehit verilmesine sebep olan, ihanet süreçlerinin beyin takımlarından biridir.

Yani eskiden ülkücü olduğu ve Sayın Bahçeli'nin de desteklediği için bütün bu ihanetlerini görmemezlikten mi geleceğiz?

Sayın Bahçeli, geçmişte Rahşan affı, ikiz yasalar ve bugün Türk milliyetçiliğini ayakları altına alanları unuttuğu gibi bunu da görmemezlikten gelebilir.

Bırakın ülkücülüğü bir vatandaş olarak bu kuralsızlığı ve hukuksuzluğu içimize sindirmemiz mümkün değildir.

BUNALTTINIZ ARTIK
BİTMEYEN ŞİİR

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/