GÜNEY TÜRKİSTAN

Güney Türkistan'da Neler Oluyor?

Her zamanki gibi Türk olmanın bedelini ödüyor Güney Türkistan!

Türk Dünyası emperyalist bir baskı altında inim inim inliyor.

Karabağ'da yaşanan acılar, Doğu Türkistan'ın uğradığı soykırım Suriye Türkmenlerinin içler acısı durumu derken Güney Türkistan yanıyor...

Türkiye Cumhuriyeti yonetimi olarak Türk Dünyası, Turan Coğrafyasında yeni bir hüzünlü topraklar oluşturulması müsaade etmemelidir demek isterdim ama kimin umurunda Türk Dünyası?

Devlet erki Türk ve Türk Dünyasına uzak öyle ise sorumluluk bizde.Sivil inisiyatifler siyasi kurumlar devreye girmeli ve Güney Türkistan'daki Türk katliamı bir şekilde dünyanın gündemine yerleşmesini sağlanmalıdır.

Güney Türkistan'da durum içler acısıdır. Daha vahimi ise Taliban, resmi hükümeti de arkasına alarak Güney Türkistan'a saldırıyor. Taliban devlet destekli olarak katliam yapmaktadır. Bu olaylarda Afgan yönetimi baş sorumludur.

Afgan hükümeti, Çin ile yaptığı işbirliğine de güvenerek; cinayetlerini ve asimile hareketlerini artıran bir anlayış içindedir.

Güney Türkistan Türkleri bu gelişmelere "bağımsızlık" isteği ile karşı çıksa da katliam ve baskıları durduracak güçleri yoktur. Güney Türkistan kimsesiz çaresiz beklemektedir.

Ne mi yapılabilir?

Öncelikle Güney Türkistan'daki olaylar yakinen takip edilip konu uluslararası kamuoyuna aktarılabilir. Yani önce diplomatik yollar denenmelidir.

Diplomatik yollarla pek çok şey halledilebilir.

Diplomatik girişimlerin, silah desteği ile güçlendirilmesi de şart.

Elbette işin bir de ekonomik boyutu ihmal edilmemeli.

Peki bunlar nasıl olacak?

Yıllarca " MİLLİ DEVLET " diye haykırmamızın belli sebeplerden sadece birisi bu. MİLLİ DEVLET GÜÇLÜ IKTIDAR olmadıktan sonra Turan Coğrafyasında ağıtlar yakmak kaderimiz olacaktır.

MİLLİ DEVLET olamadıktan sonra Türk Dünyasına maalesef yine kör ve sağır kalmaya mahkumuz.

Tanrım bizden yüz çevirme!

Doğan Ay 

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

YÜREĞİM EGE’YE AİT
TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ BATININ NE TARAFINDADIR?

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin