GÜNDEME DAİR ''ORDAN BURDAN ŞURDAN''

Rahmetli Başbuğ'u doğum yıl dönümünde rahmetle anıyorum.

Bugünkü kişiliğimi; annemin öğütleri, yönlendirmeleri; öğrenim hayatımda bir kaç öğretmenim, mahallemizde ilk tanıdığım, elinde T cetveli taşıyan mimar bir ağabeyim; fikir ve düşünce sahibi ve bunların namusuna sahip olmamı sağlayan fikri, siyasi önderim ise rahmetli Başbuğ Alpaslan Türkeş dir. 

...
O Kışta, kıyamette, engelli birisi olarak cenazesine katılmak benim için büyük bir problemdi. Ankara sokaklarında neredeyse teşkilat mensubu arkadaşlarımın omuzlarında nöbetleşe taşınmam ile ne yapıp edip cenazesine katılmıştım. Allah arkadaşlarımdan razı olsun. Ülkücü camia daima o cenazemizi ''Kar ile abdest aldığımız'' gün olarak hatırlayacak; yolculuğumuz da dahil olmak üzere vefa adına çok güzel anılarımızla yad edecektir.
...
Her ne kadar bahar olsa da; şiddetli bir kış gününde; Ankara da bir insanın cenazesinde eğer iki milyon insan toplanmışsa; bu tablo o insana inanmışlık, adanmışlık ve vefanın ne boyutlarda olduğunu gösterdiği gibi aynı zamanda biz faniler için ibret almamız gereken bir görüntüydü ve bu günümüz için de geçerlidir. Vefat ettiği güne kadar üzerine odaklanmış bu sevgi ve sadakatin yükünü taşımak da; yine o insanın ne kadar büyük insan olduğunu gösterir.
...
Her genel başkan lider olamaz; ama bazı liderler bir neslin yetişmesine vesile olabiliyorlar. Mesela Gazi Mustafa Kemal Atatürk kendi döneminin gençliğini yetiştirdi. Aslında onun Türk gençliğine çalmış olduğu mayadır; hala bu devleti ayakta tutan; 15 Temmuz'a geçit vermeyen. Ve Atatürk sonrası yeni sosyolojimiz şartlarında yetişen nesil ise ülkücü gençliktir. Bu gençliğin fikri alt yapısının oluşmasında ve kitabileşmesinde şüphesiz diğer Türk milliyetçisi fikir adamlarının, aydınlarının katkılarının olması şüphesizdir ancak aksiyoner anlamda ete kemiğe bürünmesinin banisi Alparslan Türkeş dir.
...
Doğum yıl dönümünde kendisini rahmetle anıyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.


''Kara cuma''
Ulan gerzek!
sözüm ona İslam adına "Kara cuma" kampanyasını cuma gününün kutsiyetine atıf yaparak kampanya yapan mağazaların videolarını çekip, ifşa ediyorsunuz. Kullandığınız her oy'unuzu yönlendiren de sahip olduğunuz bu zeka işte. Başımıza gelen bütün belalar da bu zeka ürünlerinin bileşkesi oluyor elbette.
Bu yaptığınızda İlaç niyetine de olsa; zerre kadar akıl yürütme var mı Allah aşkına. Zavallı kızcağıza mağaza önünde esip, gülüyorsun "Nedir bu kara cuma tabelası, burası Müslüman bir ülke " diyerek ekmek parası peşinde koşan mağaza çalışanlarını huzursuz ediyorsunuz.
...
Eğer sizin mantığınız ve gerekçeniz ile protesto yapacaksan; ilk önce milli piyango bayilerinin önüne git, devletini protesto etsene. Devlet 62.000.000._TL'lik kumar masası kurmuş, milleti kumara çağırıyor bundan haberin yok mu, gerzek!
...
Kardeşim bu işi imani olarak ilgilendiren ne var; hiç bir şey. "İnsanların tüketim çılgınlığına itilmesi israf ekonomisine neden oluyor" desen daha mantıklı ve makul bir neden olmaz mı; olamaz; çünkü muhtemelen sen o alış veriş merkezinin kapısına yeni, yetme "Siyasal İslamcı Kapitalist" uşağı birisi olarak, camlarına siyah filim çekilmiş son model Mercedes ile gitmişsindir.
...
Ayrıca 15 Temmuz Cuma gününü "Kara Cuma'' yapanlar kimlerdi; dün Mısır'da yaşanan bir kara cuma değil miydi. Sen Müslüman olarak beynini geliştirmekten öte şekillere yeni şekil vermeye devam ettiğin sürece kara cumalar son bulmayacaktır.
....
Şimdi bu yazımdan sonra daha önce kullandığım ifademi tekrarlayacağım; beni ülküdaşlarımın bazıları, Siyasal İslamcıların hiçbirisi, solcuların da hepsi anlayabilecekler.


Asabi psikopat Nihat Genç
Nihat Genç ukalası bugünkü yazısının son paragrafında "15 Temmuz'da ordusuna karşı topraklarını savunan bu halk..." cümlesini kullanarak ordu düşmanlığı yapıp, sonra da bu millete NATO karşıtlığını anlatıyor. Türk ordusunu da adeta gereksiz, işgalci güç gibi gören "Asabi psikopat"
...
Halt etmişsin sen. Üç uçak havada, beş tank caddeye çıktı diye; bunlar üzerinden Türk ordusunu 15 Temmuz'un içinde gösteremezsin. Yine diyorum ki be hey ahmak; "Hötün" yiyorsa 15 Temmuz gecesi gördüğümüz asker elbiseli hainleri oralara ne zaman, ne kadarı, kimler tarafından yerleştirildiler; onun sorgulamasını yapsana. Ordu düşmanlığı yaparak, NATO karşıtlığı yapamazsın; bu bir çelişkidir; zira NATO karşıtlığı, gücünü Türk Ordusuna güvenden almalıdır. "ROK karısı Nagihan"ı taklit etmek sana yakışmıyor.

Alevi kardeşlerimi kucaklıyorum
Türk milliyetçisi, ülkücü ve Sünni birisi olarak tüm Alevi kardeşlerimi en samimi duygularımla kucaklıyorum.
Hiç bir tahrik ve tezgah bizleri kucaklaşmaktan men edemeyecektir. Türk milletinin mayasına müdahaleye izin vermeyeceğiz.
Tanrı Türk'ü korusun ve yüceltsin.

Rıza Zarraf ve milli mesle
Rıza Zarraf olayı milli bir mesele mi; elbette hayır, en azından ben öyle görmüyorum. Ancak bu malum isim ve "Dörtkağıtcı" kankalarının çevirmiş oldukları dolaplar üzerinden ülkemiz hedefe konduğu için elbette bana ne demiyeceğiz. Nasıl ki bu ülkede; adına kayıtlı bir karış toprağı dahi olmayan, askerlik çağına gelmiş her Türk erkeği şehit olmak da dahil "Bana ne; yeri yurdu, taşı toprağı olanlar askere gitsin" demiyerek askerlik görevinden kaçmıyorsa; bizler de Zarraf olayına öyle bakacağız, devletimize sahip çıkacağız.
Mehmet Soral
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Telif Hakkı

© Mehmet Soral @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

VATANDAŞLIK ÜZERİNE - I
HER TARAF BEKRI MUSTAFA DOLU

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/