ÇİLLER'İN DÖNÜŞÜ

ÇİLLER NIYE DÖNDÜ?

2017 yılında TahtaPod sayfasında Tansu Çiller için "hayırdır neler dönüyor siyaset sahnesinde " demiştik. Neler döndüğünü yeni öğrenmiş olduk. 

Tansu Çiller'in AKP'ye destek verirken "neleri düşündüğünü sormuş siyaset dizayn ediliyor demiştik." Gördük ki sadece siyaset dizayn ediliyor diye düşünerek olayı dar çerçeveden görmüşüz. Daha doğrusu Tansu Çiller'in   Özer Bey'in işleri  veya siyaseten unutulmamak isteği olarak yorumlamıştım. Yanılmamışım edendim.  Tansu Çiller'in AKP'ye destek vermiş olma sebebi tamamen duygusallık çerçevesinde olmuş. Nasıl bir duygusallık mı dediniz buyurun  haberi okuyalım.

"Çevre Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Kilyos'ta Tansu Çiller'in Oğlunun da ortak olduğu 30 bin dönümlük arazide imar değişikliği yapmış. Bu alan beş kat izni vermiş. Bu da milyar dolarlık kar demektir. Ülke güzelliklerinin heba edilmesi uğruna haksız kazanç demektir."

Millet hak ettikleri gibi bunları sandığa gömdü görmesine de bitiremedi bir türlü. Merkez sığ siyaset her zaman bu ülkenin başının belası olmuştur ve olmaya devam ediyor. 

Sizin anlayacağınız sandıkta yok etmek bu sığ siyasetçilerden kurtulmak için yetmiyor. Onlar bir şekilde bizi sömürmeye devam ediyor. 

Sağ ile ara verilen kavganın şimdi tam zamanı değil mi?

Bu sığ zihniyeti diriltmek diriltmeye teşebbüs etmek bile bu ülkeye yapılacak en büyük ihanetlerden biri olur. 

Yine de her devirde, her zaman baş köşedeler olmaya devam edecek bir zihniyetin bu ülkeye nasıl bir fayda bekleniyor onu bilmiyorum ama bazı siyasi yapıların merkez sağcılık oynamasının başımıza nasıl belalar getireceğinin en basit örneğidir bu.

Türkiye öncelikle bu kafadan kurtulmak zorundadır. 

Anlayış devrimi gerek.

Sağın solun merkezi hikayesi devam ettiği sürece başımızdan ne Çiller yok olur ne Yılmaz. 

Tam kurtulduk diyoruz oğlu çıkıyor kızı çıkıyor hiç birşey olmazsa torunu çıkıp rant elde ediyor.

Gök devrim yaşamadıkça bu kafa değişmez. 

Tanrı Türkü korusun..

Doğan Ay 

GÜNDEM ÜZERİNE DEĞERLENDİRME
Beni

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/