BUNALIMDA ÇIKIŞ YOLU

bunalimdancikisyolu

Dava ile birlikte eylem de gerekliydi unuttuk. Eylemsiz bir hareketin varabileceği bir hedef yoktur.

"Gündüz oturmadan gece uyumadan" diyen Türk Bilge Kağan'ı anlamadık.

Aksiyoner bir hareketi pasif duruma getirmeyi başardık sessiz ve derinden. Evet başardık. Sokaklar bizim değildi artık. Sözde karanlık sokaklardan çekiliyorduk ama önümüze kocaman bir çukur koymuşlar onu göremiyorduk. Siyaseten çökerken ekonomik olarak da kötü sinyaller gelmeye başladığında da köşemizde oturup koltuklarımızın rengini düşülüyorduk.

Ülke olarak dolar egemenliği altına girerken ve bir yandan da yoksullaşırken Türk Milliyetçileri olarak yasaklar ve sloganlar cehennemine hapsoluyorduk. Kısacası biz lider doktrin teşkilat bermuda şeytan üçgenine düşmüşken ortalık toz duman oluyordu.

Körü körüne inanmışlığın faturasını çok ağır ödeyip sonra yine sloganlara sarılacaktık. Ve sonra yine sloganlar. Meydanda slogan salonda slogan. Artık sloganlar doktrimiz oluyor galiba. Bu durum hoşumuza gitmeye başlamıştı. Çizgimiz duruşumuz varlığımız kahrolası SLOGAN'sız olmuyordu. Bağımlılık yapmıştı beynimizde. Bağırmadan nefes aldığımıza inanmıyorduk.

VE BİZ BU HASTALIKLI RUH HALINE ÜLKÜCÜLÜK DİYORDUK.

Başbuğ Alparslan Türkeş "Üreten bir toplum haline gelmedikçe bunalımlardan kurtulmak ve çoğulcu demokrasiyi yaşatmak, hatta ülke bütünlüğünü sağlamlaştırmak bir hayli zorlaşacaktır." diyor.

Gelin bir iyilik yapın ve bu sözleri dava olarak Türk milliyetçiliği olarak düşünün ve değerlendirin. Yıllardır dava adına Türk milliyetçiliği adına Turan adına ne ürettik? Ortaya saçma sapan sözler dışında ne koyduk? Bir kaç küçük çırpınış o kadar.

İsyanımız bile yapmacık oluyor siyasetin haramzadeleri sayesinde.

Bunalımdan çıkış yolu ararken yeni bunalımlar peşimize takılıyor. Sahte kabadayılar çıkarcı şaklabanlar ortaya çıkıyor yeni siyasette Türk milliyetçiliği hareketinin önü bir şekilde tıkanıyordu. Gücünü milletten alan hareket milletten uzaklaşıyor jakoben bir sıfatta buluyordu kendini.

Hareket olarak uzun sürecek bir fetret dönemi yaşıyoruz.

Bu dönemden çıkışın tek yolu Türkçü harekettir.

Tek yol KADRO HAREKETİDİR…

Muhabbetle kalın..

Doğan Ay

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

KANAL İSTANBUL VE ABD
KANALIN İKİ YAKASI

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin