AZ MİLLİYETÇİLİK AZ TÜRKÇÜLÜK MÜ?

tP_d_ay

AZ MİLLİYETÇİLİK AZ TÜRKÇÜLÜK

"Milliyetçiliğin aşırısı, azı olmaz. Milliyetçilik, milletin çıkarlarını tercih etmekten ibarettir. Biraz Türkçü, biraz Rusçu veya Arapçı olamazsınız. Belki Birleşmiş Milletler'de bahşişle çalışan çaycı iseniz olabilirsiniz. (BM'de böyle bir kadronun bulunduğunu sanmıyorum.)" (Vahit Türk Hocamla başlayayım belki derdimi anlayan yarar.)

Biz iktidara yanaştık destek verdik bakın artık milliyetçi söylemler çoğaldı diye abuk subuk fikir öne sürenler hocanın açıklamasını bir kez okuyun ve durup bir kez daha okuyun.

Biraz Türkçü olamazsınız. Ya Türkçüsünüz ya değilsiniz. Hele hele biraz Türkçü biraz Arapçı olmak imkansız. Ülkemizde yaşanılan göç dalgasının tehlikesini ancak bu şekilde bakarsanız anlarsınız.

Bu seçimde susanlar (sandığa gitmeyenler) sandığa gidip sessiz işgale evet diyenler 10 yıl sonra anlayacaklar gerçekleri. 10 yıl sonra Türkiye'deki Suriyeliler 25 milyon olacak. ilk önce adı Kürşat, Oğuzhan, Alparslan, Işpara, Alper, Bilgehan, olanlara saldıracaklar bu güruh.

Beş paralık siyaset uğruna "Anadolu'nun Türksüzlestirilmesi" planına destek veriyoruz ya da susuyoruz.

Üç yıldır yazıyoruz çiziyoruz elimizin erdiği dilimizin döndüğü kadar arık bu işin siyasi parti amigolugu ile ilgisi yok diyoruz.

Makarna kömür diye diye önümüzdeki uçurumu göremiyoruz. Bu uçurum inanın pkk terör örgütünden daha tehlikeli geliyor. Ülkemizde hersey bir plan dahilinde ilerliyor. Sinsice değil artık aleni bir şekilde yapılan bir plan.

Ensar muhacir deyip insanların inanç değerlerini kullanarak oluşturulan korkunç olay aslında Türk'ten intikam almanın kılıfıdır.

Bekleyelim görelim demek en iyi ifadesi ile aymazlıktır gaflettir.

Artık kapımızda değil içimize yerleşmiş bu mayın ne zaman patlar bilmiyorum. Bildiğim gördüğüm bir şey varsa ülkenin demografik yapısını sessizce göç dalgası ile bozulmuştur.

Bu işin çözümü az milliyetçilik az Türkçülük demekle olmaz.

Bu işin çözümü Mustafa Kemal Atatürk çizgisinde yeniden diriliştir.

Başka yol yok.

Doğan Ay 

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

YALAKA
CHP SEÇMENİNİN TRAJİKOMİK SOSYOLOJİSİ

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin