Türkiye'yi Alıştırma ve Değiştirme Yöntemi

Eşik yöntemi yada alıştırma yöntemi istenmeyen davranışları istenilen davranışlara dönüştürmeyi sağlayan bir öğrenme tekniğidir.İstenmeyen davranışı meydana getiren uyarıcı organizmaya azar azar ve yavaş yavaş uzun sürede verilerek, istenmeyen davranışın ortaya çıkması önlenir ve istenen davranışın yapılması sağlanır.

Yukarıda tanımı yapılan bu eğitim yöntemini günlük hayatımızda nasıl ve ne şekilde bizlere karşı kullanılıyor.

Öncelikle istenmeyen davranışlar bizim değil mevcut iktidarın istemediği davranışlardır.Bu davranışları yok etmek içinde zamana yayarak ve toplumda büyük tepkiler oluşturmayacak şekilde kullandığı yöntemdir.

Bütün karşı çıkmaların dozunu ayarlayayıp cılız seslerin çıkmasından öte gideyen, bu yöntem sayesinde büyük kitlelerde karşılık bulamadan, alıştırıldığımız için yavaş yavaş bir değişim olmaktadır.

-Çağdaş eğitim sistemini alıştırıla alıştırıla değiştirdiler.

-Hukukun üstünlüğü ve anayasayı hiçe saydılar ve en sonunda kendilerine göre ayar çektiler.

-Tarımı ithal hale getirdiler ama yavaş yavaş bitirdiler.

-Ekonomiyi yabancı şirketlere satarak, uluslararası şirketlerin eline bakar hale getirdiler.

-Orduyu önce ayrıştırdılar sonra kendilerine göre dizayn ettiler.

Ve bir çok değişim yapıldı bunların bir çoğu yavaş yavaş tepkileri üzerilerine çekmeden yapıldı.Büyük tepkilerle karşılaştırdıklarında biraz daha zamana ihtiyaç duydular ama değiştirmekten vazgeçmediler.

Alıştırıla alıştırala Türkiye'nin bütün kurucu ayarlarınla oynadılar. Türkiye'nin değerlerine büyük zararlar verdiler. Dün sıkı sıkıya bağlı olduğumuz bu değerlere nasıl sahip çıkarız?

Birlik ve beraberliğin üst düzeyde olması gerektiği şu günlerde milli değerlerimiz etrafında toplanarak, bunlara karşı durabiliriz.Milli değerlerimizin başında olan Atatürk, bu vatanının en büyük değeridir.Sahip çıkılmalı ve etrafında toplanılmalıdır.Daha fazla alıştırılmaya meydan vermeden bir an önce vatanseverlerin cılızlıktan öte gür ve tek ses olması gerekmektedir.


MACARİSTAN'DA TURANCILIĞIN GELİŞMESİ TARİHİ
İKİMİZİN YERİNE

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış