SİYASETİN TİLKİLERİ

TİLKİ ile KEDİ

"Tilki ile kedi sohbet ediyorlarmış.Tilki durmadan ne kadar hilekar ve kurnaz olduğunu anlatıyormuş.Söyledi ğine göre düşmanları onu alt edemezmiş çünkü onlardan kurtulacak bir sürü oyun ve hile bilirmiş.
Kedi biraz da utanarak;"Ben fazla oyun bilmem ki!" demiş."Düşmanlarımın elinden kurtulmak için bir tek yol bilirim,o da kaçmaktır."
Tilki;"Kedi kardeş!" demiş,"Ben her tehlike karşısında başımın çaresine bakabilirim ama senin durumuna üzülüyorum.Korkarım bir gün düşmanların seni çabuk alt edecek."
Az sonra bir sürü kurdun ulumasını duymuşlar.Bir avcı topluluğuna ait olan bu kurtlar,bütün hızlarıyla kendilerine doğru koşuyormuş.Kedi hemen,yanındaki bir ağacın dallarına sıçramış en üstteki bir yaprak kümesinin içine saklanmış.
Tilki ise;"Acaba şu hileyi mi yapsam,yoksa bu hileyi mi?" diye düşünmeye başlamış.Çünkü o kadar çok hile biliyormuş ki,hangisini uygulamasının daha doğru olacağına karar veremiyormuş.Tam birisini uygulayacakmış ki,kurtlar etrafını çevirip tilkinin işini bitirivermişler.
Bütün olanları yukarıdan seyreden kedi,çok hile bilmediğine şükretmiş…"

"Kafamda kırk tilki dönüyor krkınında kuyruğu birbirine değmiyor" derler ya tıpkı onun gibi bizim siyasetçiler. Kafasında binbir oyun kurgulayan tilkiler seçimin son dönemecinde " ne yapalım adaysız parti meclise girmesin mi? Ülkücülerin tek adresi adaysız genel merkezdir. Işimiz adaysız genel merkezi meclise taşımak olsun sonra parti içi muhalefet yaparız…" falan filan. Bildiğiniz şeyler.

Yahu bu adaysız parti meclise girdiği zaman ağzımızla kuş tutsanız değişim yapamazsınız. Kendinizi çok kurmaz ülkücüleri de o kadar saf görmeyin artık.

Meclise bir kişi bile girse başarılayız diyecek bir parti yönetimini değiştirmeyi hayal etmek kusura bakmayın en iyi ifade ile saflık olur.

Zamanında barajı geçemeyen bunlar koltuklarını bıraktılar mı ki bugün böyle bir algı oluşturuyorsunuz?

Yazık ki yarım asırlık bir parti aday çıkarmıyor seçimlere tek başına giremiyor ve elin ipi ile damatlık taslıyor…

Oyunuzu kime vereceksiniz ve oyunuzu niçin adaysız partiye vermiyorsunuz diyenlere ne olursa olsun oyumu oturan harekete vereceğim diye aklı sıra insanlara yön vermeye çalışanlara saygı ile duyurulur. Kim kazanır kim kaybeder beni ilgilendirmiyor ilkelerim çerçevesinde düşünüp karar veriyorum…

Doğan Ay 

Doğu Türkistan'da Çin Nazi Kampları (Yipik Terbiy...
Dünyayı Güzellik Kurtaracak

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış