İzmir Marşına Söz Söylemek Haddinize Değildir

Türkiye'nin tüm stadyumlarında şehitlerin, Mustafa Kemal'in ismi geçen İzmir marşı okunurken sizin stadyumunuzda milli maçta saygı duruşu yuhalandı. IŞİD terör örgütü desteklendi.

Referandumdan sonra milli değerlere hakaret devam ediyor. Rıdvan Dilmen'den sonra şimdi de Konyaspor başkanı Ahmet Şan İzmir marşından duyduğu rahatsızlığı dile getirerek şu açıklamayı yaptı:

"Bugün Türkiye'de maalesef tüm statlar 'İzmir Marşı' söylüyor. Konya hariç. Konya çünkü bu ülkenin biraz önceki saydığım sıfatlarla, ülkenin birliğini ve her zaman milli maçlarda gördüğümüz, tek bayrak, tek devlet, tek vatan duygusuyla hareket eden Nalçacılılardan bu gücünü alıyor"

İzmir marşın hiç bilmeyen biri şu açıklamayı okusa İzmir marşının bölücü bir marş olduğunu zanneder.

Tüm stadyumlarda maalesef İzmir marşı okunuyormuş. Çok şükür Konya'da okunmuyormuş. Çünkü Konya tek bayrağı, tek devleti, tek milleti savunuyormuş.

Bu nasıl bir gaflet, bu nasıl bir cehalet, bu nasıl bir utanmazlık

"Bu ülkede vatanın birliğini savunan tek şehir Konya mı, Sayın başkan? Vatan sevgisi sadece Konyalılara mı özgü?"

"Maalesef okunuyor" dediğiniz İzmir marşının sözlerini hiç okudunuz mu?

İzmir marşının ismi İzmir Marşı'dır ama İzmirlilerden bahsetmez. Neyden bahseder biliyor musunuz?

"Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa" mısrasında kurtuluş savaşımızın başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyet'inin kurucusu Mustafa Kemal'den bahseder.

" Bozulmuş düşmanlar yel gibi kaçar" mısrasında Yunan ordusunun büyük taarruzda bozguna uğrayıp İzmir'den denize döküldüğünden bahseder.

"Şehit olanları deftere yazdım" mısrasında bu vatan için hayatını veren şehitlerden bahseder.

"Öksüz yavruları bağrıma bastım" mısrasında vatan uğrunda anasını babasını kaybeden çocuklardan bahseder

"Kader böyle imiş ey garip ana, Kanım feda olsun güzel vatana" mısralarında vatan için canını vermekten, vatan sevgisinden bahseder.

Bunlar İzmir marşının bilinen, bestelenmiş iki kıtasıdır. Stadyumlarda da bu iki kıta okunuyor. Bir de İzmir marşının bestelenmeyen ve dolayısıyla pek bilinmeyen kıtaları vardır

"Peygamber kucağı şehitler yeri Çalındı borular haydi ileri" mısrasında Türk ordusu için Peygamber ocağı ifadesi geçer ve yine şehitlerden bahseder.

"Türk oğluyum ben ölmek isterim, Toprak diken olsa yatağım yerim" mısralarında Türklükten, Türklük için ölmekten bahseder.

"Allah'ından utansın dönenler geri" mısrasında düşmandan korkmamaktan, cesaretten bahseder.

Söyler misiniz Sayın başkan bu mısraların hangisinden rahatsızsınız? Hangisi sizin için "Maalesef" denilebilecek sözler?

Bestelenmeyen kıtaları bilmediğiniz için onları dışarıda tutup sadece stadyumlarda okunan kıtalarındaki sözleri sormak istiyorum

Türkiye Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal'i övmek mi vatanın birliğine, dirliğine aykırı?

Vatan için canını veren aziz şehitleri deftere yazmak mı vatanın birliğine, dirliğine aykırı?

Bozulmuş düşmanların yel gibi kaçması mı vatanın birliğine, dirliğine aykırı?

Öksüz yavruları bağrımıza basmak mı vatanın birliğine, dirliğine aykırı?

Canım feda olsun canım vatana demek mi vatanın birliğine, dirliğine aykırı?

Söyleyiniz İzmir marşında nasıl bir söz var ki "maalesef" diyorsunuz.

Ben size "maalesef" demenin çok hafif kalacağı birkaç sözden bahsedeyim

"Maalesef" Habur sınır kapısında 34 terörist davul zurnayla karşılanıp "Biji Apo" sloganı atıldı

"Maalesef" terörist başı Apo'nun mektubu 2013 Nevruzunda Diyarbakır'da 1 milyon kişiye okundu

"Maalesef" çözüm süreci denilen süreçte teröre göz yumulduğu için şimdi her gün şehit veriyoruz.

Biraz da futboldan örnekler vermek istiyorum

"Maalesef" Bursaspor – Diyarbakırspor maçında bu ülkenin tribünlerinde "Kahrolsun PKK" sloganı Diyarbakırspor tribünü tarafından ıslıklandı.

"Maalesef" Amedspor – İstanbulspor maçında İstiklal marşı okunurken Diyarbakır tribünleri bu ülkenin milli marşını yuhaladı.

"Maalesef" Amedspor, Bursaspor galibiyeti sonrası Twitter hesabında "Bursaspor deplasmanında alınan 2-1'lik galibiyeti Surda Cizre'de mevzide direnen gerillalara ve fedakâr Kürdistan halkına armağan ediyoruz" diyerek galibiyeti PKK ya hediye ettiğini açıkladı

"Maalesef" sizin şu an başkanı olduğunuz Konyaspor tribünlerinde Türkiye- İzlanda milli maçında IŞİD terör örgütünün Ankara'da şehit ettiği 104 vatandaşımız için 1 dakikalık saygı duruşu yapılırken "Ya Allah bismillah Allahu ekber" sloganı atılarak IŞİD'e destek verildi

Türkiye'nin tüm stadyumlarında şehitlerin, Mustafa Kemal'in ismi geçen İzmir marşı okunurken sizin stadyumunuzda milli maçta saygı duruşu yuhalandı. IŞİD terör örgütü desteklendi.

Elbette bu alçak olay tüm Konya halkına mal edilemez ama Konyaspor başkanı olarak İzmir marşından rahatsız olacağınıza önce kendi stadyumunuzda atılan sloganlara bakın ve tribünlerinize sahip çıkın.

Telif Hakkı

© Barış Atagün @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

İSRAİL BAHANE, KİRLİ SİYASET ŞAHANE
​MEGA ÇILGIN PROJELERE NİÇİN DIŞ FİNANSMAN GELMEZ

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış