BAŞBAKAN YILDIRIM'IN TOSUNCUKLARININ MALTA'DAKİ ŞİRKETLERİ

Wikileaks'in arkasından Panama belgeleri yayınlandı. Belgeler siyasilerin kirli çamaşırları ve hırsızlıklarının belgesi niteliğindeydi. Dünya'da yer yerinden oynadı, Türkiye'de oynayacak zannedildi. Hırsızlığa, ihanete ve ahlaksızlığa şerbetli vatandaşlarımızın umurunda bile olmadı..

Şimdide Paradise belgeleri yayınlanmaya başladı. Paradise' nin Türkçe karşılığı Cennet demek. Başbakan Binali Yıldırım'ın Uzakdoğu'nun kumar Cennetlerinde stres atmayı pek seven Cennetlik tosuncuklarının, Malta'da offshore şirketlerinin olduğu ortaya çıktı. Bu şirketlere ait 30 adette gemi var!!. Yıldırım ailesinin daha önce Hollanda'da faaliyet gösteren Hollanda bandıralı gemilerinin olduğu ortaya çıkmıştı…

Offshore şirket vergi ödemeyen ya da çok düşük vergi ödeyen şirket demek. Malta gibi adalardaki offshore şirketler kendi ülkelerinde vergi vermek istemeyenlerin gittikleri vergi kaçırma Cennetleridir.

Türk medyası büyüklere masallar tadında haberlere yer verdiğinden, Başbakan babanın oğullarının Türkiye'de vergi ödememek için Malta'ya tabiri caizse kaçmasını hiç önemsemedi! Dilsiz şeytanlar Başbakan Yıldırım acı zehri bala sarıp yutturmaya çalışıncaya kadar üç maymunu oynadı.

Başbakan Yıldırım Amerika'ya giderken ''denizcilikten geldiğini, milletvekili olunca şirketlerini çocuklarına devrettiğini, devletle hiç iş yapmadıklarını, Malta'da şirketlerinin olmasında bir sakınca olmadığını'' bizleri embesil yerine koyarak pişkin pişkin anlattı. Masum tosuncuklarının Malta'da gemicilik ticareti yapmasının dünya'ya duyurulmasının sebebini ''kendisini yıpratmak için yapılan tezgâh''olarak açıkladı!..

Başbakan Yıldırım'ın oğulları devletle iş yapmıyor olabilir ama babaları 1978 – 1993 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tersanesi'nde yöneticilik yaptı. 1994 – 2000 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri'nde (İDO) Genel Müdürlük yaptı. Ulaştırma Denizcilik, Haberleşme ve Ulaştırma Bakanlığı yaptı. AKP hükümeti ilk kurulduğunda Başbakan Yıldırım'ın bilgi ve becerisinden daha çok yararlanabilmek için Ulaştırma Bakanlığına Denizcilik ve Haberleşmeyi de eklemişti.. Tosuncuklar babalarını kandırdı diyeceğim son imzayı kendileri atmış olmalı. Sayın Başbakan oğullarınız devletten ihale almış!!!

Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna zamanında yolsuzluk ve ihaleye fesat karıştırmak gerekçesiyle görevden alınanlar arasında Başbakan Binali Yıldırımında olduğu biliniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve kardeşininde Malta'da offshore şirketlerinin olduğu söyleniyor. Şaşırdık mı Hayır. Vergi toplamakla görevli bir Başbakanın oğullarının vergi kaçırması, Başbakan babalarının da onları savunması dünyada az rastlanır bir utanmazlık örneği..Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan 'istifa et' diyene kadar istifada beklemeyin. Türkiye'de koltuğunda ayıbıyla oturmak büyük bir marifet oldu. Ey! asgari ücrete talim edip yaşamını belediyelerin verdiği yardımlarla kıt kanaat sürdüren AKP tabanı bunu da yerseniz pes doğrusu diyeceğiz...


Sevgi ve Saygıyla
Sevginaz Hamevioğlu 

Telif Hakkı

© Sevginaz Hamevioğlu @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

GÜNDEME DAİR ''ORDAN BURDAN ŞURDAN''
SU, ÇİÇEK ve BİZ

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış