İSHAL OLMUŞ AĞIZLAR

Doktor arkadaşa sordum:
Nedir bu ishal diye? Bana aşağıdaki açıklamayı göndermiş.
Okuduktan sonra tekrar rahatsız ettim.
Peki ağız ishali nedir diye?
Hoş bir kahkaha attı orası benim alanım değil dedi.

"Bazı besinler bağırsak hareketlerinde değişmelere yol açar. Kahve, çay, kola, alkol, baharatlı yiyecekler, süt gibi besinler bu soruna yol açabilir. Bazı insanların sindirim sistemi bazı yiyeceklere karşı hassastır."

Demekki bazı besinler bağırsak hareketlerinde değişime yol açtığı gibi bazı doğru ve gerçek düşünceler de bazılarının vücut kimyasını bozuyor ve bunlar ağız ishali durumunu yaşıyor.

Adam geçmiş cemaatin önüne veryansın ediyor. "Gözleri dizlerine aksın" diyor. Be öküz meşhur bir sözümüz var bilirsin. Bilmiyorsan yazayım " itin duası kabul olsaydı gökten kemik yağardı."

İshal bir bağırsak sindirim sorunuysa bunların sorunu beyinlerinde. Veya bu beylerin uzuvları yer değiştirdi. Başka yerden düşünüp başka yerleriyle konuşuyorlar.

Evet deyin hayır deyin ama adam gibi. İnsanları mukayese ederek kin tohumları ekerek ne kazanacaksınız acaba?

Mukaddes değerlerle oynamayın. Yezidlesmeyin artık.
Referandum sonucunda ortaya çıkacak sonuç milleti bölünme noktasına getiriyorsa ne sosyal huzur kalır ne toplumsal barış. Artık camilerin bölünmesi noktasına geliniyor gözünüzü açın.

Hayır veren cehenneme bilet alıyor evet diyene cennette köşk huri. Hayır diyenler bölücü fetocu oluyor düne kadar imam nikahlı gibi yaşayanlar kahraman.

Toplumsal ayrışmanın sonu hiç iyi olmaz.

Doğan Ay

Yetti Artık Bay'ım
HALA MI KONUŞUYOR O?

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış