YENI PARTİ/OLUŞUM

Türk siyaseti bir çıkış arıyor. Bu çıkışın temel noktası da şimdilik sayın Akşener görünüyor. Toplum nezdinde buluşmanın adresi sayın Akşener'dir bugün itibari ile. Yalnız şunu bir kez daha açıkça belirtelim ki yapılmak istenilen tek kişilik bir kurgu olmamalı. Ortaya yüce Türk milletinin karşına takım/ekip olarak çıkmak gerekir. Aksi durumda başarının gelmesi çok zordur.

Esas soru bu parti kurulabilecek mi? Yapılan kamuoyu çalışmaları Türk seçmeninin %50 gibi bir dilimi yeni bir partiye ihtiyaç var diyor. Kamuoyu yeni bir hareket bekliyor da acaba siyasetin baronları böyle bir oluşuma hazır mı? Yani güçlü bir oluşuma bu baronlar izin verir mi?

Bu soruya güven içinde "evet" diyemiyorum.

Bu parti kurma işi zor gibi görünüyor ya hayırlısı olsun bekleyelim bakalım.

Belki kasımda siyaset başkadır deriz.

Şimdi ortada parti/oluşum yok kim kimin peşinde kavgası yaşanıyor. Olaylar gelişmeler biçimsel bazda saplantılı bir bakış açısıyla değerlendiriliyor.

Önce kurulması düşünülen partinin kadrolarını bir görelim tüzüğünü bir okuyalım parti programı ne diyor bir bakalım sonra da karar verelim diyorum. Nedir bu telaş bu acele?

Türk milliyetçileri kurulması düşünülen partinin neresinde ikamet ediyor/edecek seyreyleyin önce.

Kim ne diyor kim ne yapmaya niyetli?

Sivil toplum, sivil siyaset ve sivil demokrasi anlayışı ile ilgili ortaya ne koyacak bu ekibi beklemek gerek diye düşünüyorum.

Bize nasıl bir demokrasi önerisi sunacak bu oluşum/parti? Eski tas eski hamam misali mi olacak? Turkiye'nin sorunlarına bakış açısı ne olacak?

Partili cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili düşünceleri neler?

Ekonomi programı nedir?

Çevre konusunda ne düşünüyor?

Daha bir sürü soru sorulabilir yeni parti için.

Sadece şuan sancılı bir süreç yaşanıyor ki bu doğal bir gelişmedir.

Bizim hayalimiz beklentimiz güçlü milliyetçi ülkücü bir kadro ile yola çıkılıp merkezi kucaklamak olmalı. Tabi bunu yaparken de dün düşülen yanlışlara yer verilmemesidir.

Genel başkanımın bir bildiği vardır onlar bizim yerimize de düşünüyorlar gibi genel başkanı kutsayan davranışlar inşaallah olmaz.

Türk milliyetçileri kişiye bağlı olmayan bir kadro hareketi bekliyor.

Nasıl bir çekirdek kadro nasıl bir yönetim kadrosu?

Türk siyaseti bir çıkış arıyor. Bu çıkışın temel noktası da şimdilik sayın Akşener görünüyor. Toplum nezdinde buluşmanın adresi sayın Akşener'dir bugün itibari ile. Yalnız şunu bir kez daha açıkça belirtelim ki yapılmak istenilen tek kişilik bir kurgu olmamalı. Ortaya yüce Türk milletinin karşına takım/ekip olarak çıkmak gerekir. Aksi durumda başarının gelmesi çok zordur.

Bugün gelinen noktada görülmektedir ki Türkiye'de siyasetin merkezini Sayın Cumhurbaşkanı oluşturuyor. Son 15 yıldır yaşanılan gerçek bu. Şimdi yeni bir ekip yeni bir kadro ile bu siyasi merkezin karşına çıkma arzusu var ise yeni bir söylem ile geniş tabanlı bir buluşma sağlanmalı. Bu gelişmeye başka anlamlar yüklemeye çalışmak iyi niyetle pek bağdaşamaz.

Bu yeni oluşum/parti niçin ortaya çıktı?

Birleri durup dururken " canımız sıkıldı bir eğlence gerek bu eğlence için bir parti kuralım" diye mi düşündü? Yoksa bir yerler ihraçlar hakaretler küfürler ile bilerek ve isteyerek insanları bu noktaya mı yönlendirdi?

Yani kimse oturduğu yerde hadi bir parti kuralım demedi. Bugün gelinen/getirilen nokta bu.

Şimdi çıkıp kimse yok bölünüyoruz yok parçalanıyoruz demesin.

Türk milliyetçileri olarak ortaya çıkan tablo karşında tavrımızı ortaya koyar yolumuzu ona göre çizeriz.

Kadro tüzük ortaya çıkar ve karar verilir.

Bir yol deneyecek ülkücü Türk milliyetçileri.

İsteyen buyurup gelsin istemeyen de uzaktan seyreylesin deriz.

Doğan Ay

Telif Hakkı

© Doğan Ay @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

BORSA REKOR MU KIRIYOR? YOKSA KIRILAN BAŞKA BİR ŞE...
İFLAS EDEN İSLAM DEĞİL İSLAMCILIK

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin