TÜRKİYE İÇİN TEHLİKELER

Osmanlı Ocakları Milli Beka Hareketi TESEV Açık Toplum Vakfı güçlenen cemaat devlete yerleşen tarikatlar..

Dün feto konusunda "aman bunlara dikkat edilsin" dediğimizde bize olmadık hakaret edenler şimdi de bu uyarı için hücum edeceklerdir.

Denetimi yapılmayan bu kuruluşların beslendiği kaynaklar kurtulmazsa yarın Türkiye Cumhuriyeti için çok büyük bela olacaklardır.

Devletin her türlü imkanı ve desteği ile gün geçtikçe büyüyen bu yapılar öncelikle gayrı milidir.

Okumayan eleştiriden korkan bir toplumu yönlendirmenin en kolay yolu dindir. Bu kuruluşlar din olgusunu öne çıkararak hayatlarını sürdürmektedir. Ne yazıkki bu oluşumların zannedilenden öte çok fazla müşterisi bulunmaktadır.

Toplumun dini değerlerini hiç bir sınırlama tanımadan kullanan bu yapılar yarın için çok büyük sorundur.

Çünkü Osmanlı Ocakları Millî Bekâ Hareketi ve tarikat ve cemaatler denetimden uzak yapılarıdır. Kimler tarafından ne şekilde beslendikleri karışıktır.

Milli Beka Hareketi başkanı olduğunu iddia eden kişinin aracından silah, sahte polis kimliği, kriptolu telsiz çıkıyor çakarlı araç kullanabiliyor bu kişi. Peki bütün bunları nereden nasıl buluyor?

15 Temmuz gibi bir badirenden dönmüş bir devlet bunlara nasıl göz yumar?

Devletin içine sızmış ne kadar cemaat tarikat varsa yarın için en az feto terör örgütü kadar tehdit unsurudur. Eğer bu tehdit unsurlarına göz göre göre destek verilirse 15cm Temmuz kalkışmasından daha kötü günler gelecek demektir.

Türkiye'de Turk'e düşman sözde islamcı bu anlayış maalesef ağır ağır güç merkezi olmaktadır. Gerek siyasal gerek bürokratik gerekse ekonomik güç Türkiye'de 5. kol faaliyetini yürüten bu gruplara geçmeye başlamıştır. Dün feto terör örgütü ile ilgili kaygılarımızı ciddiye almayan hatta o yapıya sahip çıkanlar bugün de aynı gaflet delalet içerisinde görüyor gibi.

Yarınımız için evlatlarımız değil torunlarımız için uyanık olmak zorundayız.

Doğan Ay 

HEY SORUMLU! BİR KEZ OLSUN AYAĞA KALK...
Dörtlük

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/