TÜRKİYE'DE TÜRKLERE ÖZGÜRLÜK

TÜRKİYE'DE TÜRKLERE ÖZGÜRLÜK

Garip mi geldi slogan?

Istanbul'un göbeğinde suriyeliler miting yapabiliyor değil mi? Bu mitingi de destekleyen ümmetçi kafayı gördünüz? Bu ümmetçi kafa ister beğenin ister beğenmeyin en az %52 oy alıyor öyle mi? Her geçen gün Türk kimliği hakarete uğruyor hissettiniz mi bilmiyorum? Türklük diye kavga edenler bu kafayı sınırsız şartsız destekliyor farkındasınız umarım. Muhacir ensar hikayesi ile insanların tertemiz dini duyguları sömürülüyor görüyorsunuz belki. Muhacirlere(!) kendi vatandaşından çok hizmet ve hürmet ediliyor uyandınız mı?

Şayet uyandıysanız hemen IRKÇI oldunuz efendim.

Buraya kadar olanları hep beraber seyrediyoruz bir kurtarıcı bekleyerek. Kurtarıcı bekliyoruz beklemesine de ne bir teşkilatımız var ne de birligimiz.

Büyük bir oyun bu. Birileri sadece bu oyunda figüran. Senaryo çok önce yazılmış mevsimi bekletilmiş.

Olaya sadece akp iktidarı ile bakmak en büyük yanlışımız. Oysa yüzyılların projesi ile karşı karşıyaydık uyanamadık.

Kısaca bakalım:

Siyasal islamcı anlayış devlet ile hesaplaşma gününü bekliyordu buna siyasal milliyetçiler çanak tuttu.

Siyasal milliyetçiler direnç noktalarımız bir bir kırılırken el altından bu kırılmaya destek verdi. Bu destek daha sonra açıktan yapıldı ve geldiğimiz noktaya bizi sürükledi.

Siyasal milliyetçi anlayış Türk milletinin direnc gücünü kırmayı başardı Türkçülük duygusunu sulandırarak.

Istanbul'da sahneye konulan tiyatro geleceğimiz için çok büyük tehlike olduğunu göstermiştir. Aynı tiyatroda milliyetçilik karşıtı olarak ümmetçilik karşımıza çıkartılmıştır.

Bu görüntülerden şikayet etme hakkımız var mı bilmiyorum? Yıllarca Türklük üzerinde oynanan oyunlara seyirci kalan Türkçülük demeyi unutan bir anlayış içinde kalarak açık veya örtülü destek vererek bu günlere gelmemizde bizim de suçumuz yok mu?

Elbette var. Elbette siyasi kimlik Türklük duygusunun üzerine çıkarken yaşadığımız " padişahım çok yaşa " sendromunun bir faturası çıkacaktı. Şimdi o faturayı ödüyoruz.

Yakında ellerimizde pankartlar ile " TÜRKLERE ÖZGÜRLÜK " diye sokağa çıkarız. Sokağa çıkmamıza izin verilirse elbette.

Ve son söz özgür-der mazlum-der kimliksiz kişiliksiz kuruluşlara: Türk milliyetçileri ayağa kalkarsa kaçacak delik bulamazsınız unutmayın bunu.

Doğan Ay
×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

PATATES PÜRE
DIN AFYONU ve HİPNOZ

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin