ÇAKALIN HÜKMÜ

"Çakalın biri boyacı küpüne düşmüş ve rengârenk bir halde ormana dönmüş. Onu gören orman ahalisi ilk defa gördükleri bu renkli hayvana biraz hayranlıkla biraz da çekinerek "Sen kimsin" diye sormuşlar.

Diğer hayvanların kendisini tanımadığını ve çekindiğini gören çakal "Ben yeni kralım" diye cevap vermiş. Az bir kesim karşı çıksa da orman ahalisi ilk defa gördükleri bu hayvandan etkilenerek onun krallığını kabul etmişler. Çakallar durumu anlamış ama kendilerinden biri

kral olacağı ve kendilerine iltimas sağlanacağı için susmuşlar. Tüm hayvanlar toplu halde ormanın en yüksek tepesinde yaşayan aslanın yanına gidip yeni kralı takdim etmişler. Aslan durumu anlasa da diğer hayvanların ona olan teveccühünden dolayı ses çıkaramamış ve çakala dönüp, "Tamam artık kral sensin ama ben de bunca yıllık kralım, müsaade et bundan sonra da vezirin olayım" demiş.İşini aslana yaptırıp krallığının tadını çıkaracağını düşünen çakal bu teklifi kabul etmiş. Günler böyle geçerken bir gece dolunay çıkmış ve tüm çakallar

ulumaya başlamış, bizim kral çakal da fıtratının gereği çıkmış en yüksek tepenin uçurumunun kenarına ve başlamış ulumaya. Tüm hayvanlar onun uluduğunu görmüşler. Herkesin her şeyi gördüğünden emin olan aslan da yaklaşıp pençesiyle çakalın ensesinden tutmuş. Çakal şaşkınlık ve korkuyla "Beni nasıl tanıdın" diye sorunca, aslan "Ben senin çakal olduğunu hep biliyordum da millete nasıl anlatacağımı bilmiyordum, şimdi herkes anladı" diyerek çakalı uçurumdan aşağı atmış."

Yaptığınız hiçbir çakallık gizli kalmaz ortaya çıkar ve hesabı sorulur.

Çakallığınızı biz biliyorduk millete nasıl anlatacağımızı düşündük yıllarca. Menfur saldırı artık çakallığınızı ortaya koydu. Takke düştü kel göründü sizin anlayacağınız.

Hani derler bir musibet bin nasitten evladır diye.

Sinan Ateş'in şehit edilmesi ile çakallar ortaya çıktı.

Uzun bir aradan sonra konunun peşi bırakılmadı.

Yine uzun bir aradan sonra ister mhpli olsun ister iyi partili ister partisiz olsun kitle halinde tepki gösterildi. Tepki göstermeyen bir grup da inanın içinden tepki göstermiştir.

Sinan Ateş'in şehit edilmesi ile yeniden kendimize gelmeye başladık sanki.

Mekânın Cennet Olsun yiğit adam…

Doğan Ay 

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

Sinan Ateş'in kızlarına mektup
SESSİZLİĞİN SIRRI

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin