BEYLİK LAFLAR İLE NEREYE KADAR?

BEYLİK LAFLAR 

Oldu bitti beylik lafları severiz. Bir yanımızda hep kabadayılık gizli. "Yaptırmanız, hele sıkıysa yapsın, işte ona gücü yetmez, biz burdayken asla olmaz…' 

Hangimiz bu cümlelerden birini kurmadı? 

Toplum olarak beylik laflar etmeyi ve hatta bu lafları dilimize pelesenk etmeyi seviyoruz.

Aslında bu beylik lafların aslının astarının olmadığını biliriz! Biliriz bilmesine de serde heriflik var yine de kullanırız bu beylik sözleri.

Çeyrek asrı aşan bir süredir bu tür beylik lafları kim bilir kaç kez duyduk kaç kez söyledik!

Nereden çıktı bu " beylik laflar " deneyin. Çevrenize iyi bakın neler görürsünüz neler! 

Siyasetten ekonomiye ekonomiden spora spordan kültüre…

Ekonomide işler kötü mü gitti. Kafa yormaya gerek yok. Al kalemi eline " Ezan susmaz bayrak inmez vatan bölünmez" de gerisini merak etme. Ne enflasyon kalır ne dolar ne hayat pahalılığı. 

Siyaseten köşeye mi sıkıştınız. Kolayı var dert etmeyin bu durumu. Mutlaka büyük millete kast eden dış güçler vardır. Nedense bu dış güçlerin kim olduğu tam olarak belli olmaz bir türlü. Bir gün abd olur bir gün Rusya bir gün Israil… Sizin anlayacağınız bu dış güçler her an değişebilir. Dünya üzerinde ekonomimize darbe  vurmaya niyetlenmeyen ülke yok gibi. (Katar hariç daha onlar dış güç özelliği kazanamadı)

Şimdi gelelim bizdeki beylik laflara!

Bir grup kendini bilmez Osmanlı Ülkü Ocakları adı ile dernek kurmuş. 

Ülkü Ocakları bir devrin muhteşem tarihidir. Şimdi karanlık tipler bu tarihi ismi kullanıyor. 

Bu duruma itiraz etmesi gereken makamlardan çıt yok ne hikmetse! Oysa aynı makamlar beylik laflara bayılırdı. Ne oldu da dut yemiş bülbüle döndünüz beyler?

Halihazırda bulunan Ülkü Ocakları yetmedi mi yoksa niyetiniz başka mı? Kimse çıkıp Ocak kapatılamaz diye beylik laf etmesin. Yarın çıkıp "lüzumu üzerine Ülkü Ocakları kapatılmıştır " derse yetkili makam elinizden ne gelir? (Sosyal medyada kükremekten başka) Elinizden bir şey gelmez çünkü eleştirilemez diye diye bugünlere geldik.

Gerek siyasi parti gerek ocak gerek diğer STK üzerinde tek söz sahibi kimse karar onundur. Istediğiniz kadar bağırın durun. Kararı kendileri verir. Bunun içerisinde kamu-sen ocak parti sendika herşey vardır. Ülkücü işçi sendikası kapatıldı ne yapabildini? Kamu-sen seçimlerine müdahale edildi ne yapabildiniz? Yarın (Allah korusun) çıkıp Ülkü Ocakları kapatıldı denilirse elinizden ne gelebilir? 

Başka bir yol bulunmalı. 

Beylik laflarla yürümez bu iş. Bu gidişin de sonu gelmez.

Galiba Tanrı'nın yardımına en çok ihtiyaç duyacağımız günler yaklaşıyor.


Doğan Ay 
Huzursuz Bir Seyahat Güncesi
TÜRK LİRASI ÖZ YURDUNDA GARİP, ÖZ VATANINDA PARYA

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/