BEN ''SOL''A KAYMIŞIM

Neymiş efendim; Sola kaymışım

Efendim neymiş; sola kaymışım, solcular gibi olmuşum da; artık milliyetçi değilmişim de; haddimeymiş; milliyetçi kimlikle meselelerimiz üzerine yazıp çizmek... falan filan, cart curt.

Sinan Ateş'in katledilişine "vah vah" diyemeyecek kadar insanlıktan olup milliyetçi kalmak nasıl mümkün olabiliyor peki. Hayır efendim olup biten şu; fikir namusuna sahip olmayan "milliyetçi-siyasal İslamcı ittifakı"nın şerrinden kaçıp fikir namusuna sahip hümanist sol ile muhabbet kuruyorum; mesele bundan ibaret. Ben birilerine biat eden, azatlık kabul etmeyen, iflah olmaz bir köle değilim ki; önceliğim kimliğimi oluşturan fikir ve düşünce dünyamın her türlü referansını namus bilip onlara sahip çıkmaktır. Bu duruşum beni sol ile bir yerlerde buluşturuyorsa ben bundan ancak mutluluk duyarım.

''Bozkurt '' ve Etnik özürlü kriptolar
Bozkurt işareti bir siyasi sembol değil Türlerin milli sembolüdür; Fransızların horoz, Rusların ayı olmasında olduğu gibi. Bozkurt işaretini sadece MHP ve cenahına maal etmek Türk dünyasına haksızlık olur. Rahmetli Elçibey'in yine rahmetli Alpaslan Türkeş ile Bakü meydanında açık hava toplantısında müşterek yaptıkları ve Türk dünyasına armağan ettikleri bir işaret/semboldür. Yine Cumhuriyetimizin ilk yıllarında kağıt paralarımız üzerinde bozkurt sembol olarak kullanılmıştır. Yakutistan, Doğu Türkistan, Gagauzya'da veya diğer Türk yurtlarında bu işareti yapanı MHP'li mi bileceğiz, Türk mü bileceğiz; kim bilir MHP'yi Çavuşiştan'da. Hiç bir şekilde siyasi amaç gütmeden, Türk olmanın onur ve şerefine refere edilerek yapılan "Bozkurt işareti"nden ve yapandan rahatsızlık duymak olsa olsa kripto etnik özürlülüğün bir şekilde dışa vurumudur ki; onlar rahatsız olacaklar diye bizler işareti yapmaktan vaz geçecek değiliz.
Bütün siyasal İslamcı parmaklar Bozkurt işareti yapar oldular. İnandıklarından değil tabi ki; köleliklerinden yapıyorlar. Efendileri buyurdu onlar da yapıyorlar. Fikir namusuna sahip olsalar yapmazlar; çubuğun ucuna iliştirilmiş etin peşinden gider gibiler; Bozkurt, Rabia, Zafer... hiç fark etmiyor; Haç'a da az kaldı. En çok zoruma giden de; her şey olup da bir Türlü Türk olamayanların Bozkurt işareti yapmaları. Turu geçmesek, şampiyon olmasak ne yazar; ülkede herkes Türk oldu; ümmetçi siyasal İslamcılar bile. Sizi gidi Şamanist putçular sizi(!)Allah her şeye kadirdir; bir musibet sizi bu hale getirebiliyorsa inşallah bir başka "musibet" sizin alayınızı alır götürür.

Fikir namusuna sahip olmak
Herkes bir ideolojik inanca sahip olabilir, o ideolojik inanç fikir namusu ile taçlandırılırsa ancak bir değer ifade edebilir. Fikir namusuna sahip "önce insan olma"yı başarmış solcular ile Türk milliyetçisi gazeteci, siyasetçi aydının gayretli takipçilikleri ile inşallah Sinan Ateş'in katledilmesinin arkasındaki siyasi çetenin varlığı aydınlanacaktır. Bir Türk milliyetçisi olarak kastettiğim fikir namusuna sahip solcu gazeteci, siyasetçi, aydınlara ve demokrat Türk milliyetçisi gönüldaşlarıma çok teşekkür ederim. Sol ve Türk milliyetçilerinin (özellikle sağ demiyorum; orası, her türlü ihanetin peydahlandığı döl yoludur) karşılıklı empati ile oluşturdukları ortak payda üzerinde ortak mücadele bilinci oluştu. Biz demokrat Türk milliyetçileri olarak bunun en güzel örneğini son mahalli seçimlerde CHP lehine ortaya koyduğumuz tercih ile göstermiş olduk. Bugün için maalesef Türk milliyetçiliğinin kurumsal kimlikler altında değil fikir namusuna sahip gönüllerin inisiyatifinde istenileni vermekte, faydalı olduğunu gözlemliyoruz. Ülkücü hareket üzerinde konfor alanı oluşturup onun geçmişten gelen güçlü referansı üzerinden istediğini yapabilen çeteleşmeye karşı oluşan "vicdan ittifakı" ile Sinan Ateş hatırasına saygı ve ailesini sahiplenme adına gerekli desteğin verileceği azim ve kararlılığına hep beraber şahidiz, ne mutlu bunda payı olana.
×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

''OYUN'' SIRASINDA SİLAH PATLADI
''TÜRKİYELİLİK'' Mİ
 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin