SECIMLERIMIZ

Seçimlerimiz

Hedeflerimize ulaşmak için kurduğumuz hayaller vardır. Hayatta bu hayallere ulaşırken bize seçenekler sunar ve genellikle karar anlarımızda birden fazla seçenek arasında kalırız. Peki, karşımıza ilk çıkan fırsatı değerlendirmeli miyiz? Yoksa önümüze çıkacak diğer fırsatları mı beklemeliyiz? Bu ikilem aslında hayatın her anında karşımıza çıkar. İşte tam bu noktada bir seçim yapmak zorundayız. Her zaman yüzde elli şansımız vardır.

Seçimimiz ne olursa olsun; seçmediğin seçenek artık yok olmuştur.
Işte bu seçeneklerden dolayı hayatımızda daima "keşke" ler olur/ olacaktır. Bu keşkeler hayatınızda ne kadar az olursa başarı sizindir. Bir yol çizmem gerekiyordu çizdim o yoldayım diye düşünün ve mutlu olun.
Aslında önceliğimizi seçmiş oluyoruz verdiğimiz karar ile. Yani inisiyatif kullanmış oluyoruz.
Peki bu öncelik ile kazanımımız ne? Kararımızı vermek karasız kalmaktan iyidir diye düşünürsek en büyük kazanımı elde etmiş oluruz.
Sokrates; "Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar." derken galiba bize gitmemiz gereken yolu da çiziyor.

Konumuz elbette risk almak. Hayatın her alanında her anında risk alarak karar vermek. Kararları vermeli ve yola devam etmelisiniz. Yolda beklemek karardan sonra "acabalar" eklemek sizi asla ileri götürmez. Bırakın ileri götürmeyi "acaba " dediğiniz anda yolunuzu kaybetmiş olursunuz. Çıktığınız yolda durmak oturmak beklemek olmamalı. Bir yola çıkmış iseniz o yolda mücadele azminizi de çantamızda erzak olarak almayı unutmayın. Mücadele etmeden bir başarı elde edemezsiniz. Sadece bir anlık küçük geçici galibiyetler almış olabilirsiniz hepsi bu.

Çantanıza erzak olarak bir tutam da INANÇ koymayı unutmayın sakın. İnanmıyorsanız baştan mağlup başladınız.

Cesaret ve inançla hareket ederek ilerlediğinizi göreceksiniz.

Siz cesaret ve inançla hareket ederseniz sizi sevenler de daima yanınızda olacaktır buna inanın.

Seçimlerimiz tercihlerimiz hayatımızın yol haritasıdır bir süre bu yolda kaybolabilirsiniz ama asla kaybeden siz olmazsınız.

Tercihlerimiz ve seçimleriniz mutluluk başarı getirsin efendim.

Doğan Ay 

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

''15 TEMMUZ''UN SİYASİ AYAĞI NİÇİN AÇIKLANMIYOR
Tohumlar betona, mermiler ağaca
 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin