YOLSUZUM YOLSUZSUN YOLSUZ...

Uluslararası Şeffaflık Derneği, 2021 Yolsuzluk Algı Endeksi'ni bugün açıkladı.

Yolsuzluk Algı Endeksi, konunun uzmanlarının, iş dünyası temsilcilerinin ve STK'ların kamu kesimindeki yolsuzluğa dair algılarını yansıtıyor.

Söz konusu endeksin 2021 yılı sonuçlarına göre en çok puan kaybeden ülkelerden birisi olan Türkiye'miz, dünya genelinde 180 ülke arasında son on yılın en kötü sonucu olan 96. Sıraya düşmüş. Dibe doğru uçuyormuşuz. Endeksin en dibinde ise İslam dünyasının mutadı olduğu üzere Suriye, Somali ve Sudan gibi Müslüman kardeşlerimiz yer almış…

Yine AB üyesi ülkeler ile karşılaştırıldığında 27 ülke arasında Bulgaristan'ın ardından sonuncu olan Türkiye, 38 OECD ülkesi arasında sondan ikinci ve dünyanın en büyük 20 ülkesi arasında ise sondan üçüncü sırada yer bulabilmiş. Yani yerli ve Müslüman bir hükümet tarafından yönetildiği için dünyanın kıskandığını sanıp kendi kendimize halay çektiğimiz ülkemiz maalesef Yolsuzluk Algı Endeksi'nde hep dereceye girmiş. G20 arasında ekonomik başarımızla ilk 10 arasına giremesek de Yolsuzluk Algı Endeksi'nde girmeyi başarmışız.

Başarı başarıdır, iyisi kötüsü olmaz diyorsanız verin mehteri…

Müslüman yöneticilerin ülkeleri yolsuzluktan tel tel dökülürken, karnesine en yüksek puanı alıp alnının akıyla çıkan, yani yolsuzluk yapılmayan, adalet üzere yönetilen ülkeler ise, Hıristiyan Danimarka, Finlandiya, Norveç, İsveç ile yarısı ateist Yeni Zelanda ve Budist Singapur olmuş.

Şaşırdık mı?

Elbette hayır… kamu yönetimini insani değerler ve insan hakları çerçevesinde yürüten insanlar yerine "Devletin malı deniz yemeyen domuz" diyen ve ülkeyi dar-ül harp görüp talan edilmesini cihat kabul eden ganimetçi kafaların yönettiği ülkelerin mi alnı ak karnesi pak olacaktı?

Şimdi yol yapıyor, köprü yapıyor, tünel yapıyor diyecek olanlara peşinen söyleyeyim: Biz köprüye, yola değil yolsuzluğa karşıyız.

Tamam, cenneti paylaşmaya layık görmediğiniz Hristiyanlardan utanmıyorsunuz peki sizin itikadınıza göre yatacak yeri olmayan şu ateist ve Budistlerden de mi utanmıyorsunuz?

Aldığınız bu karne Müslümana yakışıyor mu?

25.01.2022 

×
Yayınımıza abone olun

Sayfamızda yayımlanan yazıları kaçırmamanız için yayınımıza abone olun.
Aboneliğinizi istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz.

Güzellik
HER ZAMANA BİR STALİN HİKÂYESİ...

İlgili İletiler

 

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin