VE BİTTİ (Mİ?)

Bir olamadık.
Bir araya gelemedik.

Hırs mı desem?
Beceriksizlik mi desem?

Yolun sonu uçurum dedik dinletemedik.

Bölünüyoruz dedik anlatamadık.
Ey adaylar birleşin güç olun dedik bir kurultayı bile yapamadık.

Birileri bir yerler iyi oynadı ülkücü hareketle. Olur olmaz gereksiz çıkışlar anlamsız gruplaşmalar. Artık gemi su alıyor demenin bir mantığı kalmadı. Gemi alabora oldu.
Ha battı ha batacak.

Yeni bir kaptan gerek. Yeni bir fener.
Ahlamanın vah etmenin bir anlamı yok artık. Keşkelerle vakit geçirmenin de fayda vermeyeceği biliyor olmayız. O zaman yeni bir ERGENEKON için hazırlıklar başlasın. Ve gelinen nokta...

Bu günden itibaren adaylar ya tek çatı altında bir araya gelmeli ya da bu harekete daha fazla sıkıntı oluşturmamaılı. Benim adayım senin adayın söyleminin geçerliliği kalmadı. Ülkücü hareket mensupları yeni bir yol haritası çizmek zorunda. Siyaseten kaybettiğimiz değerleri sivil toplum kuruluşları oluşturarak yaşatmak görevimiz var.

Türk Milliyetçiliği davasında karar mercii ülkücüler olacaksa bir an önce toparlamaya mecbur ve mahkumuz.

Yüceliğine inandığımız uğrunda her türlü çileyi çektiğimiz bu dava bizden sorumluluk içinde yeni hamleler bekliyor.

Şunu asla unutmayalım: Biz bu davaya borçluyuz. Biz şehitlerimize borçluyuz. Biz gazilerimize borçluyuz. Biz Başbuğ'umuza borçluyuz. Kim ne derse desin kim ne yaparsa yapsın yolumuzu aydınlatan yıldız Türklük olduğu sürece başarmak zorundayız.

Buradan tekrar haykırmak gerek kişilerle değil ilkelerle yola devam denilmesi gerek.

Bunun için sayın Akşener sayın Ozdag sayın Ogan tez zamanda bir araya gelmeli bir olmalılar.

Daha herşey bitmedi demek kolay belki. İster kabul edelim ister etmeyelim bitmek üzere herşey. Hayal aleminde romantizm yaşamaya gerek yok. İşin duygusal yönü bir kenara bırakılarak biran önce gerçekleri görmek gerek. Yaşadığımız travma kolay kolay atlatılacak türden değil. Ümitsiz olmamak için bir yerler harekete geçmeli. Yeni bir şeyler ortaya konmalı.

Slogan hastalığından kurtulup yeniden diriliş için el ele vermedikçe yolun sonu uçurum. Ve bitti (mi) diye kendimize sormalıyız. Cevabını da kimseyi beklemeden yine Türk Milliyetçileri vermeli.

Esas şimdi Tanrı Türk'ü korusun ...

Doğan Ay

ÜLKÜCÜYLE HASBİHÂL
HALEP

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış