Refarandum

​REFARANDUM BITTI

Kimse sonucu öyle oldu böyle oldu diye girmesin evet cıktı ve bitti.

Niye evet cıktı niye böyle oldu bu günden sonra vakit kaybıdır. Hayır cephesi niçin kaybettiğini iyice sorgulamalı bu günden başlamak kaydı ile. Özellikle İç Anadolu ve Karadeniz bölgesindeki oy dağılımı iyice analiz edilmeli. 

Kim kazandı kim kaybetti derseniz orası biraz karışık. Herkes kendi zaviyesinden kazanmış görünüyor anlaşılan o.

Sadece bu refarandum şunu ortaya koymuş Türk milliyetçisi ve ülkücü hareketin büyük bölümü genel merkeze hayır demiştir. Kimse kimin oy verdiği yer belli değil diyerek laf cambazlığı yapmaya kalkmasın. Hesap ortada Osmaniye dahil Adana Mersin Balıkesir gibi merkezler gerekli yerlere gerekli iletiyi gönderdi.

Bu sonuçlar ile Türkiye yeni bir yola girdi. Inşallah hayırlı olur bu yeni yol. Yalnız artık bu yoldan geri dönüş neredeyse imkansız.

Türk milliyetçileri ve ülkücü hareket mensupları ümitsizliğe düşmeden titreyip kendine gelmeli yarın için kolları sıvamalıdır. Gün o gündür. 

Yeni bir yol haritası ile yeni bir rota ortaya konmalı ve tez elden mücadeleye devam denmeli.

Sayın adaylar başta olmak üzere acilen bir istişare toplantısı yapılarak çözüm ve öneriler ortaya konulmalı. Bu refarandum sonucunda görülmüştür ki Türk milliyetçilerinin büyük bölümü hayır etrafında toplanmıştır. Esas mücadele şimdi başlıyor işte. Kenetlenme oldu bunu iyi değerlendirmek de bizlere düşüyor. 

Bu bir çıkış yolu ile mümkündür. 

Bu çıkış yolu nedir? Nasıl bir çıkış olmalı? Işte hiç vakit geçirmeden tez elden bütün adaylar bir araya gelip bir istişare yapılmalı. Gün ocu bucu şucu günü değil. Bu refarandum bir hayra vesile olabilir iyi değerlendirmek şartı ile. Önce ilkeler ortaya konulursa bu ilkeler etrafında kenetlenen bir oluşum başarıyı getirir. Türk milletinin kurtarıcısı olma umidiyle bir araya gelmek milliyetçi düşünceyi savunanların sorumluluğundadır. Bu bir görevdir. Yeter ki inancımızı koruyalım. Birlik olma şuurunu tesis edelim. Bunlar hamaset değil gerçeklerdir. Yeniden diriliş için herşeyimiz var. Yetişmiş kadromuz var. Inanmis kitlemiz var. Yürü deyince yürüyecek milyonlarımız var. Doğru zamanda doğru işler yapılsın yeter. 

Unutmayınız ki " sizin hayır zannettiklerinizde şer şer zannettiklerinizde hayır vardır."

Selam ve dua ile. 

Yürüyelim yiğitler.

Doğan Ay

Telif Hakkı

© Doğan Ay @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

PARADİGMANIN İFLASI
MİLLETLERİN VASIFLARI

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış