By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.tahtapod.com/

​HAYATTA KALMAYI MI ÖLMEYİ Mİ TERCİH EDERSİNİZ?

Kartallar, kuş türleri içinde en uzun yaşayanıdır. 70 yıla kadar yaşayan kartallar vardır.
Ancak bu yaşa ulaşmak için, 
40 yaşındayken çok ciddi ve zor bir karar vermek zorundadırlar. Kartalların yaşı 40′a vardığında pençeleri sertleşir, esnekliğini yitirir ve bu nedenle de beslenmesini sağladığı avlarını kavrayıp tutamaz duruma gelir. Gagası uzar ve göğüsüne doğru kıvrılır. Kanatları yaşlanır ve ağırlaşır. Tüyleri kartlaşır ve kalınlaşır.Artık kartalın uçması iyice zorlaşmıştır. Dolayısıyla kartal burada iki seçimden birini yapmak zorundadır;

Ya ölümü seçecektir.
Ya da yeniden doğuşun acılı ve zorlu sürecini göğüsleyecektir.

Bu yeniden doğuş süreci, 150 gün kadar sürecektir. Bu yönde karar verirse, kartal bir dağın tepesine uçar ve orada bir kaya duvarda, artık uçmasına gerek olmayan bir yerde, yuvasında kalır. Bu uygun yeri bulduktan sonra kartal gagasını sert bir şekilde kayaya vurmaya başlar. En sonunda kartalın gagası yerinden sökülür ve düşer.Kartal bir süre yeni gagasının çıkmasını bekler. Gagası çıktıktan sonra bu yeni gaga ile pençelerini yerinden söker çıkartır. Yeni penceleri çıkınca kartal bu kez eski kartlaşmış tüylerini yolmaya başlar. 5 ay sonra kartal, kendisine 20 yıl veya daha uzun süreli bir yaşam bağışlayan meşhur “Yeniden Doğuş” uçuşunu yapmaya hazır duruma gelir.

Hayatımızda sık sık bir yeniden doğuş süreci yaşamak zorunda kalırız zaman zaman. Bazen mutluluğa uçuşunu sürdürmek için, bize acı veren eski alışkanlıklarımızdan kurtulmak zorunda kalırız. Ancak geçmişin muhteşem hatıralarına takılıp kalmayarak yeniden doğuş için adım atmış oluruz. Böylece de yeniden doğuşun muhteşem sonuçlarından tam olarak yararlanabiliriz. Elbette bu yeniden doğuş öyle kolay birden bire olmayacaktır. Bu yeniden doğuşun bir acı çekme faturasını da ödemek durumdayız.

Yeniden doğuş için karar vermek  büyük bir irade gerektirir.
Bazen kararlarımız acı da verse her zaman “Yeniden Doğuş”u müjdeleyebilir.

Büyük doğuşlar büyük kavgalar gerektirir. Büyük kavgalar da  inanmış insanlar arar. 

TERCIH SIZIN HAYATTA KALNAYI MI ÖLMEYİ MI SEÇECEKSİNİZ?

Muhabbetle kalın efendim. 

Doğan Ay  

Tabu, Palu ve Toplum
ÜLKÜCÜLERİN TERCİHİ NASIL OLACAK

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış