HANGİ DAVA HANGİ DİK DURUŞ?

"100 yillik prangadan başkanlık ile kurtulacağız." diyor AKP'li vekil.

Evet diyen dava adamlarına hayırlı olsun.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, başkanlık sistemi önerisi için TBMM'de "Evet" oyu veren MHP milletvekilleri hakkında, "Dava adamlığının ve dik duruşun ne demek olduğunu dosta düşmana ispatlamışlardır" dedi.

Şimdi iki açıklama nasıl yorumlanır?
Evet diyerek dava adamı olduğunu zanneden vekiller hangi dik duruş sizinki? Daha çok değil iki ay öncesine kadar başkanlığa karşı olduğunuzu söylerken mi "dava adamı" etiketi taşıyordunuz yoksa bu gün "evetçi" olduğunuzda mı?


Bu nasıl dik duruştur? Yıllardır savunduğunuz ya da savunuyormuş gibi göründugunuz ilkekerden vaz gecmek mi dik duruş? "100 yillik prangadan başkanlik ile kurtulacağiz" diyor akpli bir vekil. Sizin dik duruş dediğiniz şey bunu söyleyen bir anlayışla beraber yürümektir dik duruş?

Yoksa sizin dava dediğiniz şey 100 yıllık bir hesaplaşma mı? Yoksa Cumhuriyetle hesaplaşma sizin de en büyük hayaliniz mi? Dik duran vekiller gün gelecek bu yaptığınız ve yapmaya devam edeceğiniz hatanın faturası çocuklarımızdan torunlarınızdan çıkacak. Bunu göremeyecek kadar koltuk hırsına kapılmış olmak mıdır dik durmak?

Yazık hem de çok yazık verilen emeklere kaybolan heba edilen yıllara. Dava adamlığıymış dik durmamış geçiniz.

Ülkeyi bu duruma getirmenin faturasını nasıl ödeyeceksiniz? 100 yıllık prangaymış lafa bak. O senin pranga dediğin gerçekleşti sen de çıkıp konuşabiliyorsun. Sözde milliyetçiler de şimdi bu kafayla sarmaş dolaş "dava adamı" olmaktan bahsediyor.

Yahu tatlı su milliyetçileri ne davası adam 1923 ruhuna karşıyım diyor. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz? Dik duruş göstermiş anlı şanlı ülkücü sıfatla vekiller. Nasıl dik duruş bu. Adamlar oylarını gidip gösteriyor benim oyum evet demek için. Bu mudur dik duruş? Hay sizin duruşunuzu seveyim. Bu dik duruş falan değil. Bunun adı ACİZLİK bunun adı KEPAZELİK.

Eğer genel başkana biat etmekse ülkücülük dava adamlığı doğrudur dava adamı olduklarını gösterdi vekiller. Eğer dün söylediklerini yalamaksa dik duruş haklılar yaladılar dün savundukları ne varsa.

Fatiha öğrenmeye başlayın da yaptığınız iş bir şeye benzesin. Lakin şu dava adamlığı lafını kullanmayın artık. Kabak tadı vermeye başladı sizin ağzınızda dava ve dava adamlığı.

Doğan Ay
SONUN BAŞLANGICI
ŞEHRİYAR'A MEKTUP

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış