Demokrasi Adı Altında AntiDemokratikleşmek

Öncelikle herkese merhabalar! 

Günümüz iktidarı seçildikleri günden itibaren Türkiyenin tam demokratik bir ülke olmadığını söylemektedirler. Bunda haklılık payları vardır. 

1950 seçimleriyle fiili olarak çok partili sisteme geçen ülkemiz, ülkemizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'ün istediğinden ve ön gördüğünden çok daha geç demokratikleşmeye başlamıştır bu inkar edilemez bir gerçektir. 

Günümüz iktidarının gerek yerel gerekse ülke yönetiminde kendilerine göre demokratik ancak gerçek anlamda antidemokratik olduğu açıkça ortadadır. 2014 yerel seçimleriyle beraber göreve gelen 'seçilmiş' parti belediyelerinin düşürülmesi,kayyum atamaları ve yine seçilmiş ve görev süreleri dolmamış gerek büyükşehir belediye gerekse ilçe belediye başkanlarının istifaya davet edilmesi, bunu kabul etmeyip direnen seçilmiş başkanların 'zorla ve tehditle' görevlerinden ayrılmalarına neden olunmuştur. 

'Seçilmiş parti belediye ve başkanlarını' istifaya davet ederek ve zorlayarak görevlerini bıraktırmak ne kadar demokratiktir sizlere bırakıyorum. Yalnız bu istifaya zorlama ve görevden 'zorla' almalar yalnızca kendi partilerinde değil diğer partiler içinde geçerlidir. Gerek ana muhalefet gerekse muhalefet partilerinin 'seçilmiş' başkanları da bu 'ileri demokrasi' hamlesinden paylarını almışlardır. 

Gün ve gün görmekteyiz ki antidemokratik politikaların aşama aşama artış göstermesi ve bu hamlelerin kendi kitlelerine 'demokrasi,kandırılmak ve süre dolumu' olarak aktarılması ve gülünçtür ki kitleleri tarafından bunun alkışlanması ve desteklenmesi ülkemizin ne halde olduğunun kanıtırdır. 

Bu antidemokratik politikalar eğitim ve yüksek öğretim alanında da devam etmektesir. Köklü üniversitelerin içinden yeni üniversiteler kurmaya çalışmak, zorunlu din dersleri dışında seçmeli derslerin azaltılarak ve kontejanı düşürülerek din temelli seçmeli derslerin zorla seçtirilmesi de antidemokratikleşmeye örnektir. 

Önümüz de 24 haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimi bulunmaktadır. Hep beraber bu antidemokratik politikalara bir son verelim! İleri medeniyetler seviyesine ulaşmak bizim ellerimizde, merhaba!
 

Neden Meral Akşener?
SİYASETE İNCE AYAR MI?

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış