Bahçeli, Çin liderine devlet nişanı vererek MHP’yi Türkçü -Turancı Parti olmaktan çıkardı

​Başbuğun kurduğu MHP, Türk dünyasının partisiydi,Başbuğun ölümden sonra genel başkan olan Devlet Bahçeli koalisyon ortağı olduğu dönemde Doğu Türkistanı işgal eden Doğu Türkistanda Uygurlara yapılan Soykırımdan sorumlu Uygur kasabı Çin cumhurbaşkanı Jiang Zemine devlet nişanı verilmesindeki rolü nedeniyle birinci derece sorumludur.

Türkiyede devlet Nişanı nasıl veriliyor? Bu nişan Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanı'nın tevcihi ile verilir.Bu nişan verilirken MHP'nin koalisyon ortağı olduğu dönemde Bahçeli Başbakan yardımcısıdır. 57. Cumhuriyet Hükûmetinde.

Ortadoğu gazetesinde Yıldıray Çiçekin Bahçeliyi aklamak içi yazdığı DEVLET BAHÇELİ "DEVLET NİŞANI" VERDİ İFTİRASI! adlı yazısı gerçekleri yansıtmamaktadır.

Bahçelinin Jian Zemine verilen devlet nişanındaki imzası şu anlama gelir:

"Doğu Türkistan'daki zulümleri iyi başarıyorsunuz. Aferin. soydaşlarımızı soykırıma tabi tutuyorsunuz" manasına gelebilecek devlet liyakat nişanı da Çin Devlet Başkanına verildi. Maalesef Doğu Türkistan'a sahip çıkan Başbuğ'un koltuğunu işgal eden zatı muhterem bu işi yaptı. "Neden yaptınız" diyenlere de; "Demirel çok ısrar etti, mecbur olduk, verdik" dedi. Çok basit bir gerekçe öne sürdü. Zavallı bir gerekçeydi. Aynı zat, Çin'i ziyaret etti. Doğu Türkistan'a da gitti. O sırada Çin Başbakanına bir altın tabanca hediye etti. O tabanca, nezaketen verilmiş bir hediye gibi görülemez asla. Bu tabanca hediye etme görüntülerini ve liyakat madalyası verilme törenlerini Doğu Türkistan Türklerine hitap eden kanallarda günde 20-30 defa gösterdiler. Hâlâ daha gösteriyorlar. O tabancadan hemen sonra Uygur Türkçesi ile eğitim yasaklandı. Camiye girişler 18 yaş altına yasaklandı.

Tabancayı veren Bahçeli adeta; "Al kardeşlerimin alnına bu tabanca ile kurşun sık" demiş oldu. Bahçeli de Abdullah Gül gibi Çin'de Çin'in toprak bütünlüğünü savunduğunu söylemişti ve aynı şimdi olduğu gibi o gün de ziyaret sonrasında devasa olaylar başladı. Resmen katliam yaptılar. Maalesef, "Çin'i darıltmayalım, gücendirmeyelim" türü monşer zihniyeti ile kurulan diplomatik cümleler kardeşlerimizin böğrüne hançer gibi saplanıyor, soykırım gerekçesi olarak kullanılıyor.

Bu olay Bahçeli liderliğndeki MHP'de adeta bir kırılma yaşatmış, Merhum Başbuğun Türkçü Turancı idelojisine ihanet edilerek, MHP ülküsüz bir parti konumuna getirilmiştir.
Olay Doğu Türkistan Türklerinin beleklerinde bir travmaya neden olmuş,Doğu Türkistanlıların büyük çoğunluğunu MHP'ye küstürmüştür.
Bahçelinin bu yanlış siyaseti tabiki Ülkücüleri bağlamaz, ülkücüler herzaman, Doğu Türkistan davasının yanında olmuşlardır.

KIRGIZİSTAN'DA UYGURLAR ÇİNE TESLİM EDİLİRKEN MİLL...
TÜRKİSTAN’A HÜKMEDEN UYGUR TÜRKLERİ,ŞİMDİ ÇİN’E KA...
 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış