SİYASETİN TİLKİLERİNE DİKKAT!

"Tilki ormanda gezmektedir. Bir ağacın dalında asılı bir geyik budu görür. Açtır ama şüphelenir kontrol etmeye başlar ve görür ki bu bir tuzak. Geyik budu bir iple bombaya bağlıdır. Epeyce uzağa gider ve başını kollarının üzerine koyarak yatar, biraz sonra kurt gelir, budu görür ve yatan tilkiyi de tabi. Tilkiye sorar:

-Ne yapıyorsun dostum?
-Hiç yatıyorum
-Burada bir but var
-Evet var
-Neden yemedin?
Tilki sakince cevap verir:
-Bu gün orucum
Kurt kendinden emin:
-Ben yiyeyim o zaman
tilki:
-Buyur afiyet olsun
Kurt buda uzanır uzanmaz bir patlama, ortalık toz duman, kurt yaralı, hareketsiz, 10 metre uzakta, perişan halde yatarken tilki sakince budu yemeye başlar.
Bunu gören kurt:
-Lan ş….siz hani oruçtun?
Tilki pişkin pişkin:
-Biraz önce top patladı duymadın mı?"

Siyasetin tilkileri kutlara bombalı bir düzenek hazırlıyor. Ortaya konulan küçük mezelere kanan kurtların bir bölümü bunun farkında mı bilmem. Yoksa pastadan pay alamasak bile masa konulacak mezelerle idare edelim mi diyecekler? Bunu zaman gösterecek. Birlikte yaşayıp göreceğiz neler olacak? Yalnız işin bu noktaya gelmesinde payı olanlar şunu asla unutmasın ki ülkücülerin bir kısmının bedduasını almışlardır. Bu günden sonra ülküdaşlar arasına tilki kurnazlığı girmiştir. Dikkatli olmazsak bu tilkiler ülküdaşları birbirine düşman edecek.

Üzülerek ifade edelim ki ülkücüler arasında çatlaklar değil uçurumlar oluşmaya başladı. Belki bu uçurum gönül köprüsü ile aşılabilir lakin aradaki tilkiler bu uçurumun kapanmasını istemedikleri için gönül köprünüzü de yıkma gayretindedirler…

Ülkücü uyanık olur ülkücü ferasetli olur ülkücü ayak oyunlarına gelmez elbette doğru. Lakin ülkücü görünümlü tilkiler yok mu ah o tilkiler. Sıkıntımız o tilkilerde.

Sadece o tilkiler değil elbette sıkıntının kaynağı. O tilkilerin kuyruğuna takılıp beka diye gidenleri de unutmayalım bu arada.

Politika bu.

Kimse kimsenin umurunda olmaz. Yolunu bulan bir koltuk peşinde bulur kendini. Ülkemizde politika böyle yapılır. Tilkiler yatar kurtlar öne sürülür sonrası mı orası işin en kolay tarafı. Iki üç slogan yeter. Hele bir de kurt yaptı mı değme bizimkilerin keyfine…

Tilkilere dikkat etmeyen kurtlar ezilip kaybolur…

Tilkilere dikkat…

Doğan Ay

Parça parça
İSLAM'I VERİN

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış