KARAR VERMEK ve YÜRÜMEK

"Profesör elinde bir Fare ve kutu ile salona girdi. Öğrencilerin şaşkın bakışları arasında fareyi kutunun içine koydu ve kutuyu kapattı. Salona dönerek: "Bu kutuya iki gün kimse dokunmasın!" dedi ve salondan çıkıp gitti.

Salondaki öğrenciler olaya bir anlam verememişlerdi. Ne olacağını merak ederek iki gün beklediler.
İki gün sonunda profesör salona girdi ve kutuya yaklaşarak açtı. Kutunun içindeki fare ölmüştü. Sınıfa dönerek farenin neden ölmüş olabileceğini sordu.
– Havasızlıktan…
– Açlıktan…
– Susuzluktan…
Her öğrenci olabilecek ihtimalleri saymıştı. Profesör kutuyu havaya kaldırıp içini öğrencilere gösterdi. Kutunun her tarafı kemirilmiş vaziyette idi.
– Görüyorsunuz değil mi? Fare anlaşılan çıkmak için çok mücadele etmiş. Bunu kutunun içindeki vaziyetten anlıyoruz. Şu var ki fareyi sizin dediğiniz gibi ne havasızlık nede açlık öldürdü. Fareyi asıl KARARSIZLIK ÖLDÜRDÜ! Fare kutunun her yerini parçalayıp çıkacağına sadece bir köşesini parçalasaydı ve bunda da kararlı olsaydı çıkıp kurtulacaktı."
Hayatta zaman zaman kararsızlığa düşeriz. "O mu, bu mu?" derken bizim için en kıymetli varlık olan zamanı tüketmiş buluruz kendimizi. Hedeflerimizi çok iyi belirlemeliyiz. Hayat kararsızlık içerisinde yüzecek kadar uzun değil.

Ne dersiniz ?

Bu kadar kararsız kalmak yolumuza engel değil mi?

Bir yola çıkmak için karar vermişsen koyul yoluna bekleme.

Kim geliyor diye arkana dönüp bakma, terettüt yaşama… acaba deme… Yürü…

Unutma iktidar ele geçirilmeden milli devlet kurulmayacak. Bu milli devlet kurtulmadıkça da çekilen bunca acı da bitmeyecektir. Milli manevi iktisadi kültürel kalkınmanın birinci yolu milli devlettir.

Öncelikli hedef iktidara ulaşmaktır. Bu hedef için kararlı olmak hedefe iyice kilitlenmek zaruridir.

"O mu,bu mu?"deme lüksümüz kalmamıştır.

Unutmayınız ki kararsızlık en kötü karardan daha kötüdür.

Türk milliyetçileri için artık karar günü gelmiştir. Bu saatten sonra acaba demenin zaman kaybı olduğunu kabul ederek yürüyüşe geçmeliyiz. Kimseye sataşmadan milli çizgide milli projelerle demokratik sivil bir milliyetçilik anlayışı tek çıkışımız olmalı. Yeni bir yol yeni bir çizgi yeni bir vizyon…

Türk milleti ile kucaklaşma.

Bütün bunlar için önce kararlı olma.

Tek bir noktaya odaklanmak.

O tek nokta milli devleti kurmaktır.

Kararsızlık içinde kalıp zaman öldürmeye gücümüz yoktur. Zaman denizinde kulaç atmanın yolu kararlı duruştur.


Doğan Ay

Telif Hakkı

© Doğan Ay @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

NEDEN İYİ PARTİ, NEDEN MERAL AKŞENER?
OKUR musunuz?

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış