GRUP KURMAK

Siyasetin değişmez değiştirilmesi dahi teklif edilemez bu yüzleri ile yenileşme yan yana gelemez. Milleti kapsayacak bir hareket derken en büyük desteği aldığı kökleri unutmak demek olan bu grup kurma hikayesi inşallah doğru değildir.

İNŞALLAH DOĞRU DEĞİLDİR

Nuri Okutan Bey "Yeni kurulacak parti mecliste grup kuracak" demiş.

Sayın Okutan bunu bir müjde olarak mı verdi bilmiyorum. Yalnız bu bir müjde olarak veriliyorsa yazık olur bu kadar emeğe. Emeğe yazık olur derken amacımız bu grubun kurulma biçimidir.

Bilmem haber doğru mu?

Mecliste olmak çok önemli. Bir partinin mecliste temsil edilmesi bu aşamada en büyük hedefidir. Çünkü 2019 seçimlerinden sonra mecliste bulunmanın bir artısı olmayacak partiler için.

Lakin bu grup nasıl ve kimlerden oluşacak?

Transferler yapılacaksa nereden gelecek bu sayı?

Eskimiş partisiyle kavgalı şaibeli milletten uzaklaşmış modeller ile bir grup kurulacaksa vay halimize. Mecliste grup sayısı elde etmek için gelenlere ne vaat edilecek? Garanti sıra vekillik mi? Yeni partide genel merkez yöneticiliği mi?

Eğer böyle bir vaat yoksa parti kurulurken millete deklare edilir inşaallah.

Diğer bir sorun da eğer akp içinden bir transfer olacak olursa fetocu suçlamasına da hazırlıklı olunmalı. Efendim şimdi değiller demek kurtarmaz. Bu ülkede herkesin ne olduğu durduğu yere göre günlük olarak değişebiliyor.

Bu grup kurma havası pek hoşuma gitmedi işin doğrusu.

Aksi halde Türk milliyetçileri yeni oluşuma verdikleri desteği tekrar gözden geçirecektir.

Siyasetin değişmez değiştirilmesi dahi teklif edilemez bu yüzleri ile yenileşme yan yana gelemez. Milleti kapsayacak bir hareket derken en büyük desteği aldığı kökleri unutmak demek olan bu grup kurma hikayesi inşallah doğru değildir.

Eğer bunlar yapılacaksa verilen kavganın bir anlamı kalmaz.

Suni bir saman alevi olur çıkar yeni oluşum bana göre.

Yeni oluşumun omurgasını ülkücü Türk milliyetçileri oluşturacaksa bu hamle iyi düşünülmeli.

Türk siyasetinde artık bir Meral Akşener gerçeği var. Bu gerçek iyi değerlendirilmeli.

Sevelim sevmeyelim beğenelim beğenmeyelim ayrı konu lakin bir de işin gerçek boyutu var. Bu gerçek Akşener gerçeğidir.Çevremize baktığımızda bu gerçeği görürüz.

Son günlerdeki akıl almaz saldırıların altında yatan da Akşener gerçeğinin gün yüzüne çıkmasıyla ilgilidir.

Inşallah bu saaten sonra basit hatalar yapılmaz sayın Akşener adına.

Sosyal medyada sözüm ona Akşener destekçilerinin yazdıkları daha şimdiden tepki toplayacak türden. Maşallah kimi sayın Akşener'i başbuğ yapıyor kimi kurtarıcı tek lider kimi Türklerin anası…

Bu ve buna benzer ifadeler elbette sayın Akşener'in bilgisi dahilinde değildir. Burada iş Akşener'i destekliyormuş gibi yapanlara düşüyor. Herkes aklına geldiği gibi hareket etmese ne güzel olur. Sayın Akşener'i desteklerken zarar verilmektedir bu ifadeler ile.

Siyaset yapmak bir sanattır. Iyi icra edilirse güzel nağmeler çıkar. Eğer siyaset sanayi iyi icra edilemezse ortaya ne idüğü belirsiz akortsuz sesler yükselir ki kulakları tırmalar o sesler.

Sayın Akşener bir parti kuracak ve o partinin genel başkanı olacak daha ötesi şimdilik yok. Bu siyasi yapı demokrasiye bağlı olacağını parlementer sistemi yeniden inşa edeceğini belirtir ve parti eksenini Türk milliyetçiliği çizgisi ile birleştirilirse Türk milleti Türkiye Cumhuriyeti kazanacaktır.

Doğan Ay
Telif Hakkı

© Doğan Ay @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

TÜRKLERİN MÜSLÜMÂNLAŞMASI
TÜRKİYENİN GÜNDEMİ İLE HÜKÜMETİN GÜNDEMİ ÇOK FARKL...

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış