ZAM YAGIYORMUS

ZAM YAĞIYORMUŞ

Ülkede ne zaman hükümet değişse durum aynı oluyor;zam zam zam..Bundan kurtulmanın yolu hükümeti değiştirmemek. Siz seçmen olarak ortada fol yok yumurta yok tutup başarılı şekilde devam eden hükümete dur derseniz olacağı bu.

Şimdi geçmiş 16 yılın hesabını yeni seçilenlere sormak insafsızlık değil de nedir?
Davutoğlu ve Binali hükümetlerinin faturasını niçin seçimlere bağlarsınız?
Şimdi siz elinizi vicdanınıza veya cüzdanınıza koyun zamları eleştirmeden önce. Bir ülkede refah seviyesinin artması hayat pahalılığının yok olması için gerekli ilk şart ne diye düşünün? Elbette aklı selim olanların cevabı; istikrar olacaktır. Öyleyse 24 Haziran seçimlerinden önceki hükümetler başarısız mıydı ki? Yahu biraz insaf biraz izan. Daha hükümet kurulmadı. Zam oluyormuş olacak elbette. Ne var bunda? Seçmen olarak bu kadar karar değiştirseniz olacağı bu. Önce istikrar unutmayın...
Efendim kredi kart faizleri yükseldi. Kredi faizleri sınırın üstüne çıktı. Bu neyin göstergesi sizce? Kurulacak yeni hükümet başarısız oldun diye eski hükümet faiz lobisiyle iş birliği yapıyor. Bu faiz lobisi doğal olarak dış güçlere bağlı. Kurulacak yeni hükümete tuzak kurulduğuna göre ey seçmen yine istikrar demeyerek hata yaptın. Neyi vardı tuttunuz yeni bir hükümet için oy verdiniz? Eskisinin suyu mu çıkmıştı da değiştirdiniz?

Daha seçimler üzerinden bir hafta yedi gün geçmiş başladınız şikayete. Insan biraz sabırlı olur. Istikrar bozulurken musebbibi siz drhil misiniz?

Ey seçmen oğlu seçmen!

Yine hata yaptın. Yine istikrar diyemedin.

Ülkede hava uçan gemi denizde yüzen araba karayolunda uçak yapacağız diye oy vermediniz mi? Peki bunlar nasıl yapılacak bunu düşündünüz mü? Fiyat ayarlamaları olmadan küçük zamcıklar yapılmadan bunlar nasıl gerçekleşecek? Birazcık katlanacaksınız. Belki biraz canınız acıyacak belki ama oksun. UÇACAKSINIZ…

Uçmak için sandığa gitmediniz mi?

Aya dört şeritli otoban sözüne oy vermediniz mi? Evet. Öyleyse sus otur seyreyle…

Yok öyle daha ilk haftada şu koyuvermek.

Yok öyle kem küm etmek.

Istikrarı bozdunuz. Koalisyonlara çanak tuttunuz.

Ne güzel denmiş "ilk taşı içinizde günahsız olan atsın" diye. Simdi içinizde ki günahsız olan kişiyi bulun varsa…

Istikrar önemliydi ıstikrarı bozdunuz dolar dolsa ne olur dolmasa ne olur artık.

Ha soğan ve patates demedim daha…

Doğan Ay 

Bir sarı gül
SANAT PROFESÖRÜ(!)
 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış