YOKSA UNUTANLARDAN MISINIZ?

YOKSA UNUTANLARDAN MISINIZ?

Yoksa sizler de dün verdiğimiz kavgayı unutanlardan mısınız?

Ne istemiştik diye düşündüm bir ara?

Neydi bizi yollara düşüren?

Sivil bir hareket tepeden inme değil tabandan yukarı doğru bir yapılanma önce bizim bulunduğumuz yerde demokrasi… Yoksa siz bunları unutanlardan mısınız?

Biz " padişahım çok yaşa " demeyeceğiz diye yola çıktık ve hâlâ o yoldayız. Siz bunu da mı unutanlardasınız?

Şehirler kervanı başı Imamoglun'da Fırat'a kadar unutanın kanı kurusun dedik yıllarca. Bırakın unutmayı üç kişi bir araya gelip Ahde Vefa bile gösteremedik. Ahde Vefa deyip unutanlardan mısınız?

Bana nutuk atmayın ne olur?

Değerlerimiz yaşasın dedik unutup çöpe atmayın istedik değerler manzumesine ahenk katalım arzusunu da mı unutanlardan mısınız?

Unutmayınız ; "Ölmek unutulmak değil, unutulmak ölmektir."

Galiba son 20 yıldır en kötüsünü yapmayı başardık (!) unuttuk sevdamızı ve bu sevda için çekilen çileyi. Sahi siz bu çileyi unutanlardan mısınız? Yoksa dünya nimetleri mi galebe çaldı yüreğimize?

Bu kadar aymazlık başka neyle izah edilebilir ki ? Yola çıktıklarınız daha yolun başında unutuyorsa bizleri başka ne denilebilir?

Siz de sevgiyi kardeşliği vefayı paylaşmayı unutanlardan mısınız yoksa?

Her şeyi unuttunuz ama ne hikmetse kendinizi koltuğunuzu ihalenizi oğlunuzu kızınızı unutmadınız. Oysa ne güzel bir söz; önce insan sonra insan daha sonra yine insan…

Unuttunuz insan olduğunuzu. Kendinizi destan kahramanı zannediyorsunuz. Her şeyi bilen her şeyi tek başına yapan destan kahramanı oldunuz . Bir de sade insan olun ve UNUTMAYIN desem.

"Kim büyük fikirler için yaşıyorsa, kendisini unutmalıdır."La Edri

Doğan Ay
ELEŞTİRİ VE YERGİ
ŞEHİD SİNAN
 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış