ISTIFALAR VE..

​İSTİFALAR VE....

Halk oylaması sonucunda bir grup mhp'den istifa ederek belli bir tavır ortaya koydu.

Hemen belirtim ki sivil toplum örgütlerinde yönetime talip olmak kadar tepki koyarak istifa etmek de doğal bir haktır. Bu noktada istifa eden arkadaşların vardır bir bildikleri elbette. 

Sadece bu istifalar acaba bir istişare sonucunda olsa daha etkili olmaz mıydı diye düşünmek halkımız galiba.

Şimdi istifa eden bazı arkadaşlar Sayın Meral Akşener ile siyasete devam edeceğini beyan ediyor. Lakin Sayın Akşener yayınladığı bir açıklama ile "parti kurma çalışmamız yoktur..." diyor. Burada bir terslik yok mu sizce? Bu istifalar niçin? Parti bizi istemiyor demeyin sakın. Bu yapı uzun süredir bizi istemiyor. Bu istifalar bilinçli bir şekilde bir yerlerin isteği ile gerçekleşiyor izlenimi oluşuyor beyler. Yeni parti lafları iyice ortaya çıkmaya başladı bu istifalar ile. Eğer ki hukuk yolu biter bütün yollar denenir sonunda başarılı olunmazsa tamam yeni oluşum kurulur. Adayların hepsi bir araya gelir gerekli istişareler yapılır bir sonuca varılır. Lakin bu durudamki istifalar sadece genel merkezi rahatlatır bence.

Önce sağlıklı düşünmek gerekir.

Istifasını sunan yöneticiler kendi ekibiyle müzakeresini yapar sonra ortaya bir karar çıkar. Aksi durumda bir yerlerin elini güçlendirmiş oluruz ki yazık olur bu kadar emeğe.

Istıfa etmek bu acıdan bakılırsa bize ne kâr getirir diye düşünelim? Görünen köy kılavuz istemez. Bu istifalar ile hiç birşey elde edemeyiz biliyorsunuz. Onların arzuladığı da bu değil mi zaten? Bırakın o zaman sizi ihraç etsinler olmaz mı?

Bu istifa hadisesi eğer sayın adayların bilgisi dışında ise durum cidden vahimdir. Siyasete şu adayla devam edeceğim diyerek yola çıkmak o adaya yapılacak en büyük kötülüktür. Lütfen daha sağduyulu hareket etme hakkınızı kullanın. Türk milliyetçiliği davası için varını yoğunu ortaya koyan insanların siyasi reflekslerle hareket etme hakları olamaz. 

Sayın Akşener bir açıklamasında şöyle diyor :

"Referandum neticelensin bizimle beraber koşan yürüyen eski yeni arkadaşlarımızı delegelerimizi toplayacağım ,guruplar halinde görüşeceğiz arkadaşlarımız ne karar alırsa bende ona uyacağım. Benimle yürüyen arkadaşlarımı asla yarı yolda bırakmam"

O zaman bu istifaların amacı ne diye tekrar sorayım? Istişare yapılmadan Sayın Akşener'i bir oluşuma zorlamak mı diye düşünüyor insan? Biz hazırız demek başka birşey biz oluşumu kuruyoruz noktasını dayatmak başka bir şey. Varsayalım yeni bir oluşum ortaya çıktı peki Sinan Bey Ümit Bey Servet Bey Koray Bey ne olacak? Yanlış anlaşılma olmasın bu istifaların amacını sorguluyorum sadece. Istıfalar ile ne kazanılacağını merak ediyorum. Yoksa kimseyi suçlamak karalamak niyetinde değilim.

Lütfen lütfen lütfen sağduyulu hareket ediniz. Lütfen hislerle değil mantıkla hareket ediniz. 

Hakkımızda hayırlısı olur inşallah...

Doğan Ay 
HİÇLİKTE
PINAR SÜT VE SELİM YAŞAR
 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış