Farzımuhal

Düşünsene, farzımuhal festivaldeyizHer şey rengârenkHer şeyde bir ahenkBen, ödenmemiş elektrik faturamıSen akşam yapacağın yemeği düşünmüyorsunRenk cümbüşüne dalmışızSen mest oluyorsunHer şeyi unutmuşuz işte farzımuhalSen, o adamla hiç evlenmemişsinBenim Nurten'den üç çocuğum olmamışYine özlemişsin ama sen beniTıpkı eski günlerdeki gibiKolların, boynumu sıkı sıkı sarmışNe hoş ki rüyamız ...

Devamını Oku

Aborjinler

Kaçarcasına hayattan Hoyratça uçurumdan atlamak Karşısındakini inandırmak için yalanlar atmak Üçkâğıtçılık, Sahtekârlık, Düzenbazlık ve bilumum pek çok şey Ve hatta medeniyet bile Çoğu zaman ne kadar da gereksizler En somut örneği yaşanıyor bir coğrafyada Bknz. Aborjinler.

Tutamak

Şimdi değilse de ileride anlayacağım
Babamdan aldıklarıyla
Cömertlik gösteriyor devlet
Dar gelirliler ev kurası için  

Devamını Oku

İstanbul'da

Nüfusuna aldanmayın siz kardeşim
Yalnızım ben işte,
Koskoca metropolde,
Beyoğlu sapağında

Devamını Oku

Diriliş Marşı

Ayıplanmasın imtiyaza prim tanımayışımız
Yadırganmasın biz ilkokul sıralarında bıraktık sınıf ayrımını
''3-A'' ''5-C'' gibisinden...
Ve her nedense ısrarla büyümek istemezken
Bozuldu evciliklerimiz
Acılar nezaretinde zorla büyüttüler bizleri;
Büyüdü bir nesil, büyüdü sezgilerimiz.Devamını Oku

Bahane

Uçucudur benim mutluluklarımRahatlıkla saniyelerle ölçülür diyebilirimNe zaman tebessüm edecek gibi olsamBir kedi yavrusu titrer yağmur altındaKuşlar göç yoluna dizilirler dizi diziGörmüşlüğüm gelir aklıma, içlenirim.

Kabulleniş

Ben hep sana özendimHele ki gitmekse konu daha bir fazla.Zaten cesaretine de hep imrenmişimdirSöyleyemediğim nice şey gibi. Ne zaman,Aykırı bir yaz kente giriş yapsaZil çalar eteklerinBunu görüyor olsam daMümkün mü önünde durmak? Şanssızlığım o ki;Bulunduğumuz dalın en olgun meyvesi sensinEtrafında hiç dengin yokVe aşağıdan devamlı göz kırpıyor toprakTam olarak,Kadere boyun eğişim de bur...

Devamını Oku

Denden

Sanırsın ki bu aralarİpini kopartmış yırtık uçurtma gönlümAma gideceği rota belliMecburi istikametim sürekli senSana yüreğimden damıtılmışNe aşk cümleleri kuruyorum bir bilsenAma yine de en anlamlısı;En içteni;En sadesi;''Seni seviyorum'' cümlesiDendenDendenDenden.

Anafor

İçimde heyecan yaratmaya meyilli bütün kelimeleri
Sürgüne yolladım
Umudun canı cehenneme

Devamını Oku

 Galeri

 Blog Takvimi

Lütfen takvim görünümü hazırlanırken bekleyin