DOKSAN(90)'LAR (06 YR 245)

​Öyle bir ayrılık ki bu, etkisi seneler boyu sürdü. Sanki kompartımanlar söküle söküle ayrı yerlere gitti. Başladığı yere bir daha dönemedi, değişen fiziki çizgisi karşısında bir öncekine benzeyemedi insan. Kimlerin gelip kimlerin göçtüğüne şaşırıp kaldığımız, bitmeyen dinamiğiyle canlının düşmanı dünya! Yirmi dört saat döndü, dolaştı, durdu. Hep o kazandı kaybeden insanken. Yıllar yılı ...
Devamını Oku
  0 yorum

SİYASİ GÜNDEME DAİR DEĞERLENDİRME

​Siz milliyetçi olamazsınız ancak görünürsünüz ama inandıramazsınız Şimdi hazır olun; aynı güruh bundan böyle her akşam yine aynı TV'ler de, yine aynı simalarla bizlerin ne kadar milliyetçi olmadığımızı; kendilerinin ise ne kadar milliyetçi, Türkçü ve Turancı olduklarını anlatacaklar. Dinleyip, izleyeceğiz. Bunların cinsleri cibilliyeti budur. Fethullah Gülen'i eleştirdiğimiz günlerde re...
Devamını Oku
  0 yorum

SAKINCALI PİYADE

​"Siyasi görüşlerimiz değişik olabilir. Ancak, yurtseverlik üzerinde tekel kurulamayacağına göre, birbirimizi anlamak zorundayız."

Sakıncalı Piyade
Uğur Mumcu

Böyle diyordu Sakıncalı Piyade… Ama yetmedi.

Biz birbirimizi hiç anlamadık. Alevi sünni dedik, sağ sol dedik; faşizm, komünizm dedik anlamadık. Anlamamak için ne lazımsa yaptırdılar, içeriden ve dışarıdan.

Çeyrek asır, dile kolay… O yıl doğan çocuklar bugün iş güç sahibi yetişkinler oldular… O yıl dikilen fidanlar, kocaman ağaçlar oldu, göğe ser çekti.

Devamını Oku
  0 yorum