19 Haziran: Dönüm Noktası

Ülkücüler, sadece MHP'nin değil aynı zamanda Türk siyasi tarihine geçecek olan demokrasi ve hukuk mücadelesinde kelimenin tam anlamıyla destan yazıyorlar. 

1 Kasım sonrası başlayan bu mücadelede, engelli bir maratonda koşarcasına Balgat'ın önlerine çıkardığı bütün engelleri bir bir aşıyorlar. Siyaset akademilerinde ders olarak okutulacak şekilde verilen bu demokrasi ve hukuk mücadelesi henüz nihai hedefe ulaşmamış olsa da birçok şeyi kanıtladı ve gerçekleştirdi bile. 

Mesela söz konusu mücadele en başta; MHP'nin birilerinin babasının çiftliği gibi yönetilemeyeceğini ve eninde sonunda Ülkücülerin buna rıza göstermeyeceğini kanıtladı. Bununla beraber bu destansı mücadele;

Devamını Oku
  0 yorum

19 Haziran'da Sen de Gel

Artık çok söze gerek yok.

Pazar günü 602 delege o salonda buluştuğu anda, yeni bir dönem başlayacak ve müjdeler saracak dört yanı. 

Şahsi kanaatim kurultaya katılacağı kesinleşen delege sayısı şu an itibariyle 700 civarında. Değişim yanlısı yaklaşık 200 delege ise kafa karışıklıkları, tehditler, hatır gönül gibi sebeplerle kararsız. 

Kurultayın gerçekleşmesi için yeterli delegenin fazlasıyla o salonda olacağı kesinleşmesine rağmen, ben yine de kararsız delege kardeşlerime seslenmek istiyorum.

Devamını Oku
  0 yorum

19 Haziran'a Doğru...

Genel Merkez 19 Haziran kongresini tanımadığını söylüyor.

Kongreye katılmıyor, katılanları engellemek için her türlü baskı ve tehdidi uyguluyor.

Tereddüt oluşturmak ve insanları tehdit edebilmeyi sürdürmek için 6 aydır olduğu gibi hukuki kılıflı yalanlar uyduruyor.

Böylece hastalar, gelemeyenler, kafası karışanlar, korkanlar da dahil bütün katılamayan delegeyi kendi tarafında saymayı hedefliyor.

Kongre delege sayısı 1.203. Salt çoğunluk 602.

Genel Merkezin bütün hesabı, yarıdan daha fazla delegenin katılımını engelleme yönünde.

Başarırlarsa çoğunluk bizden yana deyip, bugüne kadar olduğu gibi üstün performanslı çalışmalarına devam edecekler ve MHP'yi iktidara taşıyacaklar.

Devamını Oku
  0 yorum