Bu da bir Mektup

Seni bana anlatan satırlara bakmaktan bıkmadım. Eskiden her bir fotoğrafını incelerdim şimdi ise karşımda oturmuş sigaranın dumanıyla kayboluyorsun.

Umursamaz gözlerinle etrafı kolluyorsun. Kemancılar geliyor arkadan selam veriyorsun. Narin, kırılgan ellerinle bir o kadar derin sesinle. 

Bugün neler yaptın? 

İlayda bende seninle konuşacaktım yani daha doğrusu bir şey konuşacaktım. Sana 14 yaşındayken bir söz vermiştim, 18 olduğunda...

Evet, hatırlıyorum. 

Artık zamanı geldi, beni bunca zaman sevebileceğini düşünmemiştim, kabul edemedim. Sana bir kitap aldım bayadır arıyordun malum. 

Ellerimde kalan kitaba baktım, ona sevgimi tamamen gösterip, onu ona anlatan cümlelerin altını çizmeye başladığım ilk kitaptı bu aynı zamanda da ilk basımı. 

Nasıl bulabıldın ki bunu? Fazlasıyla zor olmadı mı? Kitap okumayan da birisin, tanışların ise bu tarz kitap okumaz. Çok uğraştırmadı umarım seni. 

Büyük gülümsemesiyle baktı.

Zor oldu evet ama bu hiç bir şey. Senin bana katlanma zorluğun bundan daha zor olduğu aşikar neyse işte konumuz bu değil. Şimdi kitabı aç.

Sayfala​ra teker teker dokundum, en çok kendimi bulduğum sayfaya geldim. Ayraç olarak bir zarf ve bu zarfın üstünde bir ip, ipe bağlı ise bir yüzük. Çoğu kadının hayallerindeki gibi bir yüzük değil bu, yeşil sade bir zümrüt ne çok büyük ne çok küçük bir de küçük bir gümüş halka.

Elimle hesabı isteyip ona döndüm.

Bunu kabul edemem artık, sana olan perestişim son buldu Adem. Bunun sebebi ise sen beni sevmedin ve de sevmiyorsun. Bana sadece bir söz verdin ve bu sözü tutmaya çalışıyorsun o kadar. Seni sevmemi daha çok sevdin, bunu fark ettim zamanla lakin madem sözünü yerine getirdin ben de kendime verdiğim sözü tutuyorum şu an itibariyle. İyi bir adamsın, sadece beni sevmedin diye seni kötü yapamam. Kendine iyi bak ne olur, bunları da kendinden çok sevdiğin birisine ver.

Ellerinden öpüp cüzdanımdan çıkardığım parayı küllüğün altına sıkıştırdım, elmacık kemiklerine iki öpücük kondurup ayrıldım hem senden hem de kendime çektirdiğim zulümden. 

Milliyetçilik, Milletin Hayrına Olan Bir Yasayı Re...
KIZIL DEVRİM - VI

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış