Oğlu annesine sitem etmiş: "Anne sen hep sütlaç yapardın niye yapmıyorsun?"

Annesi bana dert yandı: "5 yaşındaki çocuğa nasıl anlatırsın, süt, şeker, pirinç kaç para oldu diye"

Yeni ekonomi ve maliye bakanımız Nebati, "Ne kaybedeceksiniz en fazla maaşınızı diyor, ama o öyle miymiş, 1000 kişinin çalıştığı, güya babasından kalma servetini kaybedermiş.

Zengin aile çocuğu sayın bakan Nebati, millet 5 yaşındaki çocuğuna sütlaç yapamıyor. Çocuğuna gelecek bırakamıyor. Daha ne kaybetsin?...

84 milyon insanın refahıyla, yaşamıyla, aile huzurlarıyla oyun oynuyorsunuz. Kendini asanları mı dersiniz, çocuklarını bırakıp evinden kaçan kadınları mı dersiniz, babasını bıçaklayanları mı dersiniz, trajedinin bini bir para ve hepsi ekranlarda. 

Yoksulluk şiddetini artırdıkça toplumun bağları çözülür. Ne din kalır, ne iman ne de düzen... Bu tablonun sorumlusu akıl ve bilgiye yüz çevirdiğimiz için hepimiziz.

Siyaset bir toplumun beynidir. Mevcut siyasiler ve örgütlenme yapıları baştan aşağıya kokuşmuş ve kirli. İktidarı muhalefeti birbirlerinden zerre farkları yok. 

Erken seçim olsa ne değişecek? Velev ki iktidar değişsin ki bence mümkün değil ne değişecek? Hangisinin somut bir Türkiye vizyonu var? Veya çağdaş bir demokrasi telakkisi? Erdoğan mı, Kılıçdaroğlu mu diye oylatsalar kime oy verir sizce bu millet?

AKP - CHP ikilemine Cumhur - Millet ittifakı oyunu boşuna mı sergileniyor? Bu oyunu bozacak sivil bir üçüncü yol milletin bağrından doğmadıkça çözüm yok. Ancak ödenecek bedeller olacak. Beni en çok kahreden çocuklarımızın bu ağır bedelleri ödüyor ve daha da ödeyecek olması. 


Halil Ibrahim Bayrakçı