TÜRKİYE VATANIM SENSİN


Arayışlarımız bitmiyor. Gözünü sevdiğimin ülkesi, sen benim yurdumsun, vatanımsın, yaşadığım topraksın, üstünde yürüdüğüm koştuğum çayır çimensin, yazın derelerinde yıkandığım yazılarında dolaştığım hayvanları otlattığım Kışın dağlarında tepelerinde kızak ile kaydığım küçüklüğümsün. Çocukken aramaya başladığım, büyüdükçe aradığım, aradıkça büyüdüğüm vatanımsın.

Bereketli topraklarında yetişen her ürünün tadı ayrı, lezzeti ayrı. Ankara Ayaş domatesi ile İzmir Urla domateslerinin lezzeti ayrı tatları ayrı ama güzelliği bir. Ne istiyoruz biz senden neden üstünde bu denli savaşlar veriyoruz. Neden el birlik olup toprağını işlemiyoruz. Derelerini akıtmıyoruz, barajlarını doldurmuyoruz, ne alacağımız var ki senden bu kadar hain ve iş birlikçi bir olup seni parçalamaya çalışıyoruz.

Dünümüz bir bugünümüz bir, yarınımız neden bir olmasın. Basiretsiz politikacılar birliğimizi dirliğimizi bozmasın. ülkemizde gözleri olan dış mihraklar en ufak bir açığımızı kolluyor bizi parçalayıp yutsunlar diye. Bunlara sakın yüz verme. Türkiye vatanım sensin...

Nafiz Karabıçak
Ankara

Gidelim
Şarkılardan Fal Tuttum
 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış
©  Tüm Hakları Saklıdır | tahtapod.com | tahtapod.net | tahtapod.org