224 Edip Bey

Aynı apartmanda oturup da merdivenlerde karşılaşınca selam vermeyen, iki metrekarelik asansörde karşılaşınca aynada kendini inceleyen, kapısının zili çalınca mercekten bakıp ses vermeyen ama twitter'da ;sosyal deney yapan insanların videosunu paylaşıp ''insanlarımız çok değiştiii abii bunlar hep teknolojiden yeeeaa'' gibi samimiyetsiz işler yapan komşum nasılsın? 

Günümüz teknoloji çağında insanların hayata bakış açısı, bi hayli değişti. Teknoloji mükemmel bir şey ama maalesef bu klişe eleştirinin konusunun başrolünde yer alıyor. Öve öve bitiremediğimiz kültürümüzde azımsanamayacak derecede önemsenen insan ilişkilerininin büyük bir kısmını akrabalık ve komşuluk bağları oluşturmaktadır. Öyle ki '' Komşu komşunun külüne muhtaçtır'' , '' Ev alma komşu al'' gibi atasözü ve deyimlerden bile bunu anlayabiliriz ama bunlar artık sadece ilkokul öğrencilerinin sınav kağıdında boşluk doldurma şeklinde sorulara konu olan bi nevi aksesuarlarımız oldu.Kullanmadığımız.

Bir zamanlar dünyaya insanlığın ,kardeşliğin nasıl yaşandığını ve nasıl yaşanacağını bizzat yaşayarak gösteren bir toplumken bugün bu: '' Ev al ama komşuya hiç bulaşma '' tavrı nedendir acaba? Yurt dışında tanısın tanımasın insanların birbirine ''Hİ'' bizde ise '' HAY Allahım ya nerden çıktı ki şimdi bu …'' şeklinde yer değiştirmesi nedendir acaba? Gece aniden kalp krizi geçirseniz ve yardım edebilecek insanların listesi yapılsa apartmandaki komşunuz Bugs Bunny ile ya aynı sırayı paylaşır belki bi sıra önde de yer alabilir… Mağarada yaşamıyorsunuz kendinizden pay biçin , oturduğunuz apartmandan , mahalleden. Eğer yazdıklarıma katılmıyorsanız bir gün yolda yürürken tanımadığınız bir insana tebessüm edin mesela ? Gidip adamın karşısında kahkaha atmayın tabi de ufak bir tebessüm masum bir tebessüm… Sonu tartışma ile bitecektir .

Keşkelerin keşkeleri kovaladığı şu zamanda keşke ufak bir tebessümün ve selamlaşmanın zararsız olduğunu hatırlayabilseydin 224 Edip Bey 

KIZIL ELMA TÜRKLÜĞÜN EN BÜYÜK ÜLKÜSÜDÜR
EMBESİLLİKTE ZİRVE

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış