Sabah Gazetesi’nin Müslüman Türkler’in katili Çin yanlısı tavrı!

​Yayın çizgisinin temelini  Doğu Türkistan karşıtlığı oluşturan  sözde  muhafazakarların Çin yanlısı gazetesi  sabah  Doğu Türkistan bağımsızlık hareketini karalamak için   Doğu Türkistanmda  İşgalcı olan Çinin ağzını kullanıyor.Adeta Çin komünist partisinin  yayın organı  Halkın Günlüğü Gazetesi..

Türkiyede  Çin yanlılarını sadece Perinçek grubu(  Vatan  Partisi, Aydınlık Gazetesi, Teori  Dergisi..V.s)olarak bilirdik,Fakat Doğu Türkistanlıların katili Çin Kızıl faşizmine sempatı duyan sözde muhafazakarlarda varmış, Sabah gazetesi bunlardan  biri.​

Sabah gazetesinde  çıkan Doğu Türkistanla ilgili haberlerde hep Çin ağzıyla  Sincan tabiri kullanılıyor.


Gazete  yayınlanan  Kara Propaganda  adlı yazıda  şu ifadeler kullanılıyor.Al-Mönitor gazetesinde  yayınlanan Metin Gürcan imzasıyla "Ankara Çin'in Uygur Türklerine işkence iddialarına tuhaf bir şekilde sessiz" başlıklı bir haber yayınlanarak bilinçli bir algı operasyonu yapılmaya çalışıldı. Çin yönetiminin 1 milyondan fazla Uygur Türkü'nü toplama kamplarına alarak işkence ve zulme tabi tuttuğunu iddia eden haberin, Çin tarafından yalanlanmasına rağmen gündeme getirilmesi dikkat çekti. Sitenin, Türkiye-Çin ilişkilerindeki yakınlaşmanın olduğu dönemde böyle bir haberi servis ederek neyi amaçladığı ise merak konusu. Diyerek  haber yapmışÇinci Sabah  gazetesi

Sabah Gazetesi  önce Şu sorulara cevap versin?

Çin yönetiminin 1 milyondan fazla Uygur Türkü'nü toplama kamplarına alarak işkence ve zulme tabi tuttuğunu iddia eden haberin, *Çin tarafından yalanlanmasına rağmen* gündeme getirilmesi dikkat çekti. Sitenin, Türkiye-Çin ilişkilerindeki yakınlaşmanın olduğu dönemde böyle bir haberi servis ederek neyi amaçladığı ise merak konusu"
Ey  Sabah gazetesi!  Uygurların bu feryatlarını  neden duymuyorsun,yoksa İnsanlıktan mı  çıktınız?
   Bak Uygurlar size şu  soruları   soruyor.*Yaşlı annem ve kardeşlerim 2 senedir yok!?!
*Türkiyedeki 50000 aşkın Uygur'u sorun birinin annesi, birinin Babası, birinin eşi, birilerinin de ablası Kardeşi kamlarda!!!
* ebeveynleri Türkiye'de okusun diye İstanbul'a getirip bıraktıktan sonra dönüşte kampa atılanların öksüz çocuklarına sorun!!!
* bütün uygur diasporası izdırap ve psikolojik travma içinde haykırırken allahtan korkun bari iyilik yapamıyorsanızda kötülükte yapmayın.
* Kazakıstan Çin kampı mağduru vatandaşları için Çine nota verdi! Gözünüzü açın.

* BM 1 milyon kamp tutsağı Uygurların serbest bırakılması çağrısında bulundu. Kulağınızı açın.!!!
* 38 Pakistanlı kampta tutsak kalan eş ve çocukları için Pekin'e gitmişler.!!
* Türkiye'den de birçok uygur asıllı Türk vatandaşları Türk vatandaşı olmalarına rağmen kamplarda. Ve hapislerde tutsak!!! Her şeyin arkasından ABD var diye milyonlarca mazlumun ahını almayın. Kimse kimsenin arasını açmaya çalışmıyor, sadece acıdan kavrıyor haykırıyor. Çığlık atma ve feryat etme hakkımızı da elimizden almasınız sayın gazeteci kardeşler!?!? İyilik yapamıyorsanız bari susun kansız Çin casusları

Çin yanlısı muhafazakar medyadan Sabah grubu nereye hizmet ettiği belli olmayan para ve çıkar için kendi ırkdaşlarını satacak mankurtların gazetesi
Çin'in zulmünü anlatmaya çalışıyoruz da, SABAH Gazetesi'nin yaptığı habere bakar mısınız? Çin'in ağzıyla haber yapmışlar.
Neymiş, "Çin, iddiaları yalanladığı halde" diye, Çin'in zulmünü dillendirenleri nerdeyse "Türkiye aleyhine çalışan hainler" diye ilan edecek.


Boşu Boşuna
Bilge Kağan ve Kül Tigin Yazıtı - 2