KUSURA BAKTIK BE ASLI'CIM

Baştan söyleyeyim ben kendime kişi eleştirmeyi yakıştırmıyorum. 

Çünkü toplumdaki tutarsızlıkların hepsinin bir tutar arz ettiğini. İçi boş tenekenin tek marifetinin kulak tırmalayan gürültüyü çıkarmak olduğunu düşünüyorum. Ancak, bazılarının bir iki tatlı kelamla geçiştirmekte maharet sahibi olduğu "dava, duruş ve tutarlılık gayesini" hatırlatmak istiyorum. 

Sloganist bir tavır ve iki üç kelimeye sıkıştırılmış bir söylem ile muhatabının bir hayat boyunca hayatını ortaya koyarak verdiği mücadelesini zerre önemsememesi hatta bununla dalga geçmesi hoşuma gitmiyor. 

Normalde gülüp geçeceğim bir yazı yazmış son zamanlarda kendisinin dahi hangi terör örgütünün yardakçılığına soyunduğunun idrakinden uzak kalmış ve hepsine mavi boncuk dağıtmayı kendine şiar saymış adına düşman bir müsvettenin kadro açıklığından faydalanmak sureti ile kendine yer edinebilmiş Aslı Aydıntaşbaş. Mehmet Alp beyin ise zoruna gitmiş zikri çalakalemden öteye geçemeyen bu fikir fukarasının yazısı bir mercek büyüterek incelemesi ile üzerinde destan da yazsak tek kaygısı popülerliğe ve reaksiyona endeksli olan bu zat-ı şahaneye laf anlatamayacağız. En azından madde madde sayalım-soralım ki ayakları bir nebze olsun yere bassın:

  1. Kadınlar solcu sever. Hangi kadınlar? Kim bu kadınlar? Solcu sevmeyenlere kadın diyor musunuz? Veya kadın tanımı sizin tekelinizde mi? 
  2. Hayatında haksıza haksız demiş herkes solcu* olmak zorunda mı?
  3. Solculuğun tanımını yapsana Allah aşkına kim solcu? Kim solcu değil? Hangi sıfatları şiar edinenler solcu olur? Hangi sıfatlardan mahrum olanlar olamaz? 
  4. Yazdığın yazının bir haber değeri varsa ki yazında bunun kaygısını güdüyorsun güya lütfen der misin hangi ilkeleri esas alarak yazıyorsun? 
  5. Hayatınızın neden her saniyesinde ötekilestirmek var?
  6. Biz veya bizim gibiler. Çirkin, kaba, yobaz, çomar, cahil, koyun, öküz, örümcek kafalılar vs. Her ne isek der misin senin zihnindeki mükellef solculardan hangi sıfatlardan geri kalmışlığımız var? 
  7. Biz evinin bahçesinde bomba bulan ailelerin çocukları, biz amcası/dayısı/babası işkence edilenler biz okullarından mezun edilemeyenler/kantinlere sokulmayanlar/iş yerlerinde baskı görenler/işe alınamayanlar/haritada üstün körü bakılıp bilmem nereden ötesi bombalansın gitsin denilenler ne suçumuz vardı da hayatımız boyunca binlerce yaftalandık? Siz son 15 senedir bizimde mücadele ettiğimiz bir zihniyete karşı direnirken haklı olduğunuza inandığımız her saniye yanınızda olduk bunu yaparken kimleri kimleri karşımıza aldık Hakkı savunmak adına. Ya siz ne zaman en son hak verdiniz veya onu geçtim dinlediniz?
  8. Sloganlardan ne zaman vazgeçersiniz? Ne vakit realitenin farkına varırsınız? Neden sürekli yaftalamak yerine bunun aslı nedir diye sormazsınız?
  9. Geri kalmışlığınızın sorumlusu kim? Kendinize bir günah keçisi aramaktan hiç mi uslanmayacaksınız?
...

HAYALLAR ve GERÇEKLER... - tahtapod.com | Blog

Aslında bu yazıyı yazmamalıydım. En azından yazan ben olmamalıydım. Çünkü 1973 doğumlu biri olarak mevzu bahis dönemde (80 öncesi), tabiri caizse, ‚bacak...
Dikkat çekmek için, çünkü sen benim bu cevabı verm...
HAYALLAR ve GERÇEKLER...

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış