SİYASETTE İYİ PARTİNİN GÖRÜNÜRLÜĞÜ

İYİ parti 25 ekim 2017 tarihinde kuruldu.
Kurulduğunda ne kadar ses getirdi ya da toplumda ne kadar merak uyandırdı? 

Elbetteki kuruluşu bir çok çevreler tarafından sabırsızlıkla bekleniyordu. Beklentinin sonuncunda da partiye rağbet hayli fazla oldu. Peki bunun nedeni ne?
Tabiki bunun nedenlerinin başında baskıcı tek adamlık geliyor. Demokrasinin yapısınla oynayayıp parlemanter sistemden başkanlık sistemine geçmesi. Toplumum yaşam hak ve özgürlüklerinin hiçe sayıldığı bir devlet yapısının oluşturulması. Devlete değil kişiye bağlılık sunulduğu hukukun bağımsız işleyemeyişi. Keyfi yönetim ve idarecilerde bizden olma şartı. Ranta dayalı bizim adamcılık. İhaleleri kendinlerine bağlama. Kendinden olmayanın hiç bir hak tanınmaması(devlet kurumlarıyla baskı ve tehtit etme). Devlet kurumlarında biat şartı aranması. Ekonominin real de kötüye gitmesi. 

Bu gibi daha bir çok nedenden dolayı vatandaşların bir arayışı zaten vardı. Muhalefet partisi eksikliğinin olmasıda, iktidarın yönetimi elinde bir kişiye teslim etmesine olanak tanıdı. İşte bu zemin ve şartlarda kurulan Yeni parti yani İYİ parti bir çok kişinin umudu oldu. İYİ parti zaten bu oluşan kötü havanın Türkiye üzerinden dağılması için mücadele edecektir. Vatandaşın yeniden birey hak ve özgürlüklerini kazanacağı demokratik parlamenter sistemin tekrardan oluşturulmasını sağlayacaktır. Muhalefeti değil iktidarı hedeflemeside kaderime razı olurum siyasetini bırakıp, mücadele ruhunu yüksek tutup, geri durmayacak siyaseti hedeflemektedir. İşinin zor kısmı tabanda karşılık bulması ve vatandaşlarının İYİ karşılamasına rağmen devletin bütün imkanlarını kullanan bir partiyle yarışa girmesi. 

Bu zorluğun elbetteki ekonomik ağırlığı en başta hissedilecektir. Ama sadece ekonomik durumunla sınırlı kalmıyor. Çünkü her yönden elinde tuttuğu Türkiyeyi; medyayı, basın yayın organlarını, paralı trollerle sosyal medyayı, algı oluşturabileceği anketörleri, rantçı para babalarıyla da mücadele edilecektir.
Havuz medyası denilen medyada gündeme gelinmesi yada konuşulması gereken konular zaten önceden iktidarın istediği yada manipüle ettiği konular konuşmacılar ve programlardan ibaret.Gerçeği görmek anlamak ve hissetmek için sokağa çıkılması gereklidir. Basında hergün çıkan milli araba uçak balon ekonomi haberleriyle gerçeği gizleyerek kendilerine algı oluşturan, satılmış kalemlerin tetikçiliğini yaptığı ve hemen hergün korktukları partiye ve kişilere saldırtarak seçmeni elinde tutma çabalarındadırlar. 

Sosyal medyada paralı trollerle kendi pisliklerini gizleyip her taraftan saldırı ve iftiralarla algı yaratma çabaları aciz ve ucuzluktan öte geçememektedir.
Yine anketörlerin havuz medyasına algı oluşturması için hergün manipüle anketler vermektedirler. Ve gücünü iktidara borçlu biatçı iktidar zenginlerinin akıttığı paralarlada kendilerine kaynak sağlayabilmektedirler. İşte bu zor şartlarda mücadele hiçte kolay değildir. 

Fakat bütün korku duvarlarını yıkmış halkla bütünleşmede büyük ilgi görmesi ekranlara yansımasada, gazeteler yazmasada, gündem de yer bulmasada vatandaşın sevgisine nail olduğunu gösteriyor. İYİ partinin görünürlüğü olması gereken yerde, vatandaşının yanında. Bir parti için en gerekli olan da vatandaşın yanında olabilmek, onlarla birlikte yürüyebilmek. Seçim sürecindeki bütün zorlukları gene onlarla birlikte atlatıp iktidara yürüyecektir.

***

Son olarakta askerdeyken, albayımızın denetlemeden sonraki konuşmasıyla tamamlayayım.

Burayı bir saha ve denetlemeyi bir maç olarak görürseniz.
Bugün burada sadece rakibi yenmediniz.
Aleyhinize düdük çalan hakemide yendiniz.
Olumsuz hava şartlarınıda yendiniz.
Sahanın kötü durumuna rağmen rakibinizi yendiniz.
Siz burda bütün kötü ve olumsuz herşeye rağmen bu sahadan galip çıktınız demişti.

Şimdi 2019 da İYİ partide sadece rakiplerini geçmekle kalmayacak.

Tarafsızlığını koruyamayıp adil seçim yapamayan YSK'yıda yenecek. Sandıklara sahip çıkarak, oyların çalınmasına engel olucak,vatandaşın seçim özgürlüğünüde koruyarak galip çıkacak.
Bütün medya, basın, algı operasyonlarını yerle yeksan edecek. 

Bütün aleyhine oynanan oyunları bozacak, bütün olumsuz şartlara rağmen iktidar olacak..


Telif Hakkı

© Ramazan Saygılı @ tahtaPod.com | Tüm hakları saklıdır.

SAKALSIZ ERKEK, TUZSUZ HELVA
PARKA

İlgili İletiler

 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış