ÇİN, UYGURLARIN ORGANLARINI DÜNYAYA PAZARLIYOR..! İNSANLIK, BÖYLE BİR ZULÜM VE VAHŞET GÖRMEDİ

Çin Uygurların Organlarını zorla çıkarıp ihtiyaç sahibi olan zenginlere yüksek fiyata satıyor...

Çin'in Uygur bölgesinde esir  kamplarında sebepsiz yere tutsak edilen Uygurlar, birde özgürlüklerinin elinden alınması yetmezmiş gibi en kutsal şeyleri olan vücutlarındaki organları da Çinliler tarafından zorla alınıyor. 

Böyle bir vahşeti gizlemeyi iyi bilen Çinliler Dünya gündeminden bu hususu uzak tutmaktadır. 

Uygur bölgesinden kaçıp batıya gelen Uygurların verdiği bilgiler kan donduracak cinsten. Organları zorla alınan Uygurların bir çoğunun buna dayanamayıp öldüğü, kalanların ise acı içerisinde zor bir hayat geçirdiği söyleniyor. ​

Birleşmiş Milletler raporlarına göre Dünya'da son 50 yılda gerçekleşen organ ticaretinin büyük çoğunluğunun Çin merkezli olduğu bilinmektedir. Amerika Birleşik Devletinde yayınlanan bir rapora göre 2002-2005 yılları arasında Dünya genelinde 67.000 organ nakli yapılmış ve bunun sadece 8.000 tanesi resmi yollarla gerçekleşmiştir. 

Yine aynı rapora göre 67.000 naklin 40.000 adeti Çin'den yapılmıştır. Özelikle 2009-2018 arası son 9 yılda bu rakam neredeyse 5 katına çıkmıştır. Dünya'nın çeşitli bölgelerinde yaşayan insanlardan kimin bir rahatsızlığı olsa, kimin organa ihtiyacı kapısını çaldığı ilk yer Çin olmaktadır. 

Ne acı bir durum değil mi? 
Uygurların organları dünyaya pazarlanıyor. 

İnsanlık tarihi çok zulüm gördü. 
Çok zulmeden zalim gördü. 

Ama böylesi bir vahşeti kimse görmedi. 

Dünya'nın bu vahşete bu zalimliğe, bu zalim Çin'e bir dur demesinin zamanı geldi. 

ORADAN BURADAN
Türkçe Türkiye'de üvey dildir
 

Yorumlar (0)

Henüz Yorum Yapılmamış